انجام ۱۵ عملیات امداد و نجات با تلاش آتش نشانان همدانی

به گزارش رکنا،محمدرضا بیاناتی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: طبق اعلام مرکز کنترل و فرماندهی عملیات سازمان، ۱۱ عملیات اطفای حریق و ۴ عملیات امداد و نجات حاصل تلاش فرشتگان نجات همدان در۲۴ ساعت گذشته بوده است.

او افزود: شهروندان همدانی دیروز ۵۲۴ مرتبه با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته‌اند که از این تعداد ۱۵ مورد منجر به عملیات شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با بیان اینکه ۳۰ تماس برای مشاوره و راهنمایی برقرارشده است اظهار داشت: یکی از اموری که بصورت جدی مورد توجه سازمان است ارائه مشاوره و راهنمایی به شهروندان در هنگام حوادث است.

بیاناتی ادامه داد: تماس‌های برقرار شده با سامانه‌ی ۱۲۵ همدان علاوه بر مواردی که منجر به عملیات و مشاوره شده شامل ۵۳ تماس اشتباه و متأسفانه ۴۲۶ مورد از تماس‌ها نیز ایجاد مزاحمت بوده است.

او اضافه کرد: عملیات‌های انجام شده در این مدت ۱۱ مورد آتش سوزی شامل حریق منزل در بلوار رسالت، حریق ضایعات در بلوار نجفی و ۹ مورد حریق مراتع و پوشش گیاهی در بلوار ستار ابراهیمی، بلوار نجفی، پشت اتکا، بلوار خرمرودی، بلوار رجایی، باغ ایرانی، بلوار آزادگان، تپه مصلی و کوچه قصابان بوده و همچنین ۴ مورد عملیات امداد و نجات شامل ۲ مورد نجات حیوانات در بلوار زینبیه و حصار علی آباد، مهار حیوانات در فقیره و امداد و نجات در حادثه اقدام به خودکشی در شهرک فرهنگیان بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی همدان عنوان کرد: یک نفر هم در این عملیات‌ها نجات یافتند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟