دستور دادستان کرج برای برخورد با عوامل آتش سوزی های عمدی

به گزارش رکنا، حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز،  با اشاره به اینکه در فصل گرما شاهد افزایش آتش سوزی‌های در منابع طبیعی بوده ایم، ادامه داد: در این باره اخبار واصله از برخی مراجع بیانگر عمدی بودن برخی از حریق‌های صورت پذیرفته در برخی مناطق استان است که بر این اساس افرادی اقدام به آتش زدن مزارع، مراتع، درختان و باغ‌های مردم می‌کنند.

دستگیری عاملان آتش سوزی های عمدی در کرج

وی افزود: مطابق ماده 675 قانون مجازات اسلامی، مجازات حریق عمدی توسط اشخاص بین 2 تا 5 سال حبس تعزیری است، همچنین با توجه به تبصره 1 این ماده در صورتی که این اقدام به قصد مقابله با نظام باشد می‌تواند مصداق محاربه شناخته شود که در این صورت مجازات اعدام را برای مجرمان در پی خواهد داشت.

مددی با هشدار به کلیه عوامل این آتش سوزی‌ها تصریح کرد: با توجه به اینکه این جرم جنبه عمومی دارد موضوع گذشت شاکی یا اشخاص موضوعیت ندارد اشد مجازات در انتظارات مرتکبان خواهد بود.

وی متذکر شد: دادستانی این تعرض به حقوق عمومی را تحمل نخواهد کرد و به کلیه مراجع انتظامی و اطلاعاتی استان دستور داده شده نسبت به شناسایی و بازداشت عوامل دخیل اقدام کنند که نتیجه اقدامات در آینده نزدیک به اطلاع عموم مردم استان خواهد رسید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟