تحریم‌های آمریکا حربه‌ای نخ نما شده است

به گزارش گروه حوادث رکنا، سردار حسین اشتری در حاشیه مراسم تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی ناجا بر تقویت مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: حرکت رو به رشد مرزبانی ناجا به ویژه در ارتقاء آمادگی رزمی و ضرورت اتخاذ تاکتیک های عملیاتی برای مقابله با قانون ستیزان و تروریست ها در مرزها از اولویت های کاری در مرزبانی است.

وی اظهار داشت: با اشراف اطلاعاتی مناسب می توان در مرزها به بهره وری امنیتی مطلوب دست پیدا کرد و باید در این زمینه اهتمام ویژه داشت.

ماموریت های راهبردی مرزبانی

فرمانده ناجا با اشاره به راهبردهای ارتقاء آمادگی عملیاتی و تعاملات و همچنین کاهش آسیب پذیری ها گفت: همه ماموریت های مرزبانی باید همسو و بر اساس راهبردهای تعیین شده باشد.

سردار اشتری با اشاره به پیگیری های ناجا در ارتقای جایگاه مرزبانی از طریق ستادکل نیروهای مسلح و در نهایت تأیید فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) در سال گذشته افزود: برای تحقق راهبردهای گفته شده در سال 98 اقداماتی در سطح مرزبانی کشور شامل هوشمندسازی کنترل نوار مرزی و مبادی ورودی پایانه های مرزی با استفاده از ابزار و تجهیزات روز اپتیکی و الکترونیکی، استفاده از امکانات پهپادی در راستای کنترل و پایش نوار مرز، تقویت ناوگان شناوری دریایی و ارتقاء سطح آموزش های تخصصی کارکنان دریابانی در حوزه های ناوبری، غواصی و تفنگدار دریایی، تشدید مقابله با قاچاق کالا و موادمخدر با استفاده از ظرفیت سایر نهادهای مسئول و ارتقاء تعاملات و دیپلماسی مرزی بر اساس حسن همجواری و پروتکل های موجود صورت گرفت.

وی، بهره گیری بیشتر از ظرفیت و توان مرزنشینان در راستای ایجاد امنیت پایدار در مرزهای جمهوری اسلامی با کشورهای همسایه، ایجاد شهرک های مسکونی سازمانی به منظور رفاه حال مرزبانان و ماندگاری بیشتر آنان در مرز، عملیاتی کردن ساختار جدید مرزبانی در راستای تقویت و تجهیز فرماندهی مرزبانی ناجا و تأمین بخشی از امکانات و خودروهای تاکتیکی و زره ای به منظور بالا بردن قدرت تحرکت و کاهش تلفات انسانی را از اقداماتی عنوان کرد که در پلیس مرزبانی صورت گرفته است.

تحریم علیه مسئولان نیروی انتظامی ثمره ای جز راسخ ترشدن اراده سربازان ولایت ندارد

سردار اشتری با اشاره به اقدام مذبوحانه دولت آمریکا و اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: سناریوی تحریم علیه مسئولان نیروی انتظامی حربه ای نخ نما شده و فاقد ارزش و تأثیر است و این دست تحریم ها موضوعی جدید نبوده و ثمره ای جز راسخ ترشدن اراده سربازان ولایت در مسیر اقتدارآفرینی برای میهن اسلامی و صیانت از نظام و ملت ایران و قطع دست متجاوزان از تمامیت اراضی کشور را در پی نخواهد داشت.

وی با تأکید بر این که تحریم پلیس به معنای اختلال در امور جاری مردم و همراهی با هنجارشکنان اجتماعی به ویژه قاچاقچیان موادمخدر است، گفت: از این که ناجا به جایگاهی رسیده که از سوی آمریکا تحریم شود، به خود افتخار می کنیم و این نشانه آن است که ما در مسیر درست حرکت می کنیم.

شیطنت های رسانه های معاند در اختلاف افکنی

سردار اشتری در ادامه با اشاره به شیطنت های ماه گذشته معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خصوصا رسانه های غربی به سرکردگی آمریکا در اختلاف افکنی بین دو ملت بزرگ ایران و افغانستان گفت: به محض انتشار خبر در فضای مجازی و رسانه های غربی، دستور ویژه برای بررسی موضوع صادر شد.

فرمانده ناجا با اشاره به روابط نیک و حسنه بین دو کشور ایران و افغانستان گفت: ضمن دعوت از یک هیئت کارشناسی از کشور افغانستان این موضوع به دقت مورد بررسی قرار گرفت از این رو انتظار می رود برادرانمان در کشور افغانستان به دور از تحریف و القائات منفی دشمنان و هیجانات رسانه ای با نگاهی به تاریخ روابط فی مابین زمینه بررسی مشترک این رخداد را در فضایی غیرسیاسی و کارشناسانه فراهم کرده و به دشمنان دو ملت اجازه موج سواری ندهند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟