هشدار / دزدان در کمین مسافران تاکسی های اینترنتی

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ "جلیل موقوفه ای" در توصیه‌ای به شهروندانی که قصد استفاده از تاکسی‌های اینترنتی دارند، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و تمایل استفاده شهروندان از تاکسی‌های اینترنتی و عدم استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی، شهروندان برای رزرو تاکسی به صورت اینترنتی از تلفن همراه خود در اماکن عمومی استفاده می‌کنند.

سارقان در کمین

وی افزود: از آنجایی که وارد کردن مبدا و مقصد شهروندان برای انجام سفرهای درون شهری در اپلیکیشن‌های تاکسی‌های اینترنتی روند نسبتا طولانی را در پی دارد، از این رو شهروندان بی تفاوت نسبت به موقعیت مکانی خود در خیابان اقدام به فعالیت با تلفن‌همراه خود می‌کنند که این موضوع بستر را برای سرقت تلفن‌همراه توسط سارقان همیشه در کمین، مهیا می‌کند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: شهروندان در محیط های سر بسته مانند منازل و ادارات، فروشگاه‌ها و ... اقدام به درخواست تاکسی اینترنتی کرده و از انجام این کار در خیابان و اماکن شلوغ پرهیز نمایند و پس از ثبت کامل درخواست خود تلفن همراهشان را در کیف و یا جیبشان قرار دهند.

وی افزود: شهروندان از در دست گرفتن تلفن همراه در حاشیه خیابان‌ها به شدت پرهیز کنند چرا که هر لحظه امکان سرقت تلفن همراهشان توسط موبایل قاپان وجود دارد.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک مراتب را به سامانه ۱۱۰ پلیس اعلام کنند تا در اسرع وقت به گزارشات و شکایات مردمی رسیدگی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟