استفاده از پارکینگ منازل به‌عنوان انبار کالا ممنوع است

به گزارش رکنا،بهمن خطیبی روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان افزود: بر اساس طرح سامانه جامع انبارها که قبلا نیز اطلاع‌رسانی شده، همه اشخاص حقیقی و حقوقی که کالا خرید و فروش و انبار می‌کنند باید آدرس و مشخصات دقیق انبارهای خود را در سامانه جامع انبار و مراکز نگهداری کالا ثبت کنند.

وی اظهار کرد: هر محلی که در آن کالایی نگهداری می‌شود، اطلاعات آن مکان باید توسط مالک در سامانه جامع انبارها ثبت شود.

وی دپوی کالا در پارکینگ و حیاط منازل را به عنوان یکی از مشکلات حوزه تأمین و توزیع کالا یاد کرد و افزود: موضوع استفاده از پارکینگ منازل به‌عنوان انبار کالا، یکی از مشکلات جدی است که از یک سو موجب افزایش سرقت‌های خرد و از سوی دیگر زمینه افزایش قاچاق و اثرگذاری روی تولید داخلی را فراهم می‌کند.

خطیبی تصریح کرد: با توجه به دستور العمل‌های کمیته پایش اطلاعات انبارها و مراکز نگهداری کالا، اداره صمت به‌عنوان دبیر کمیته مقابله با قاچاق کالا، باید با جدیت به این موضوع ورود کند و در صورت مشاهده چنین مواردی، با آن‌ها برخورد کند.

وی اظهار کرد: یکپارچه‌سازی، تجمیع و ثبت هرگونه اطلاعات مرتبط با انبارها و مراکز نگهداری کالا در سامانه، اعم از واحدهای مربوط به حوزه صمت، اصناف و جهاد بر عهده اداره صمت است و لازم است تا تمامی اطلاعات با همکاری دستگاه‌ها و با محوریت این اداره ساماندهی و در سامانه بارگذاری شود.

فرماندار قرچک با اشاره به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا افزود: با توجه به احتمال قاچاق دام زنده، دستگاه‌های ذیربط از جمله شبکه دامپزشکی موظفند تا ضمن هوشیاری و کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرستان، از خروج و یا ورود هر گونه دام بدون مجور خودداری کنند.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟