عناصر اصلی باندهای قاچاق مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شوند

به گزارش رکنا، احد جمالی روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: تحقق چنین موضوع مهمی جزو اولویت های جدی و اصلی متولیان امر در این استان باشد.

وی افزود: تقویت ابعاد فرهنگی مسأله مهم پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: روحانیان، نهادهای مذهبی و فرهنگی، معلمان و سازمان های مردم نهاد استان اقدام به تعامل، همکاری و مشارکت لازم با متولیان امر در این زمینه کنند.

جمالی عنوان کرد: تمهیدات لازم اندیشیده شده تا نیروهای مقابله ای با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد با امکانات و تجهیزات بهتر، بیشتر، پیشرفته تر و به روز به این امر بپردازند.

وی ابراز داشت: اوایل امسال تاکنون تصمیم هایی ارزنده در زمینه مقابله و پیشگیری مواد مخدر، درمان معتادان و کاهش انواع آسیب های اجتماعی ناشی از مصرف آن از سوی دست اندرکاران مربوطه در کهگیلویه و بویراحمد گرفته و مصوب شده است.

جمالی گفت: باید تمامی این تصمیم ها به طور کامل، دقیق و با جدیت در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شوند.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: میزان کشفیات انواع مواد مخدر در این استان در سال گذشته ۶ تن و ۱۰۰ کیلوگرم بوده است.

سردار مهدی انصاری اظهار داشت: ابتدای امسال تاکنون ۱۲ باند قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و متلاشی شده است.

وی افزود: مقابله جدی با ترانزیت مواد مخدر، معتادان متجاهر و شناسایی و دستگیری سران داخلی باندهای اصلی قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر در دستور کار نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد است.

فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از برنامه های مهم امسال این نیرو متلاشی کردن باندهای اصلی قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر و توقیف اموال آنهاست.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: سال گذشته ۹ نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در این استان برگزار که ۵۹ مصوبه داشت و ۹۵ درصد آنها اجرا شد.

سید ناصر رضایی اظهار داشت: یک هزار و ۷۰۸ قاچاقچی مواد مخدر سال قبل در طرح های امنیت اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: ۵۸ باند قاچاق، تهیه و توزیع مواد مخدر سال گذشته در کهگیلویه و بویراحمد متلاشی و ۳۰۲ دستگاه خودرو به ارزش ۱۴ میلیارد ریال نیز توقیف شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟