دستگیری عاملان قطع درختان جنگلی مریوان

به گزارش رکنا، آزاد نامداری روز چهارشنبه  اظهار داشت: در پی گزارش همیاران طبیعت و گشت زنی نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی از عرصه‌های جنگلی سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند که با صدور حکم جلب متخلفین دستگیر و روانه زندان شدند.

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا آمار تخریب،‌ تصرف و قلع و قمع درختان جنگلی و غارت منابع طبیعی در مریوان افزایش یافته است، افزود: با دستگیری این سه متخلف تعداد متخلفان بازداشت شده در این شهرستان در مدت سه ماه اخیر به ۳۵ نفر رسید.

سرپرست اداره منابع طبیعی مریوان یادآور شد: در این مدت علی رغم خطرات ناشی از ویروس کرونا ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی به صورت مستمر از عرصه‌های منابع طبیعی بازدید و سرکشی کرده و برای بیش از ۵۰ نفر حکم بازداشت صادر شده است.

وی اضافه کرد: ماموران پاسگاه ویژه حفاظت منابع طبیعی با همکاری ماموران پلیس آگاهی شهرستان در ورودی شرقی شهرمریوان براساس گزارش مردمی موفق به توقیف یک دستگاه وانت سایپا حامل محموله ذغال قاچاق شدند که با دستور قاضی تعزیرات حکومتی خودرو توقیف و محموله ضبط شد.

نامداری از مردم طبیعت دوستان همیاران طبیعت و انجمن‌های مردم‌نهاد خواست ضمن مشارکت فعال در حفاظت از منابع طبیعی گزارشات تخریب و تصرف قطعه چوب درختان جنگلی و خودرو آتش سوزی را به سامانه تلفنی ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟