کارگر اراکی از داخل چاه خانه اش بیرون کشیده شد + عکس

به گزارش رکنا ، رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: کارگر چاه‌کنی که به چاهی ۱۰ متری در یک منزل مسکونی سقوط کرده بود، با تلاش آتشنشانان زنده خارج شد.

«مسعود آقازیارتی» افزود: این حادثه شامگاه (دوشنبه) به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که آتش نشانان ایستگاه شماره هشت و گروه امداد و نجات ۱۰۳ به محل حادثه واقع در خیابان شریعتی اعزام شدند.

خانه قدیمی محل حادثه بود

وی بیان کرد: محل حادثه یک منزل قدیمی یک طبقه بود و این کارگر که مشغول حفر چاه بود به علت نامعلومی به عمق چاه ۱۰ متری سقوط کرده و دچار مصدومیت شد.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک ادامه داد: آتش نشانان با توجه به احتمال ریزش دیواره چاه، ابتدا ایمن سازی‌های لازم را انجام دادند و پس از ایجاد کارگاه نجات و قراردادن سه پایه چاه بر روی دهانه آن، یکی از نجاتگران با تجهیزات کامل به عمق چاه فرستاده شد و با احتیاط کامل و با همکاری سایر نیروهای عملیاتی، کارگر گرفتار شده از عمق چاه به روی زمین منتقل شد.

عملیات بیش از یک ساعت طول کشید

آقازیارتی اظهار داشت: این عملیات حدود یک و نیم ساعت به طول انجامید و کارگر مصدوم شده که مردی میانسال بود و از ناحیه گردن و کمر دچار آسیب شده بود، به عوامل اورژانس تحویل شد.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

۱۸۰ آتشنشان در ۱۱ ایستگاه عملیاتی اراک مشغول خدمت رسانی هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟