آتش سوزی مهیب در جایگاه شارژ سیلندرهای گاز مایع

به گزارش رکنا، وقوع این حادثه ساعت ۰۲:۱۵ دقیقه بامداد امروز توسط شهروندان به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، آتش نشانان ایستگاه‌های ۵۹ و ۱۰۴ به همراه دو دستگاه تانکر آب و خودروی حمل دستگاه تنفسی عازم شهرک احمد آباد مستوفی شدند.

داود قلی زاده معاون منطقه چهار عملیات سازمان آتش نشانی تهران که همراه با نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حضور یافته بود، در این باره گفت: در گوشه‌ای از یک گاراژ به مساحت تقریبی ده هزار متر مربع، محل دپوی ضایعات پلاستیک همجوار با جایگاه شارژ سیلندرهای گاز مایع جمعاً به مساحت ۷۰۰ متر مربع که از آن به عنوان محل شارژ سیلندرهای ۱۱ و ۵۰ کیلویی گاز مایع استفاده می‌شد، به دلایل نامعلومی و بطور ناگهانی دچار آتش سوزی شد.

وی افزود: به هنگام وقوع این حادثه حدود ۱۵۰ دستگاه سیلندر گاز مایع در این مکان وجود داشت که به علت نامشخصی این محل در کام آتش فرو رفت.

قلی زاده در ادامه اظهار داشت: بروز این آتش سوزی باعث انفجارات پی در پی سیلندرهای گاز مایع در محل حادثه شد، به گونه‌ای که انفجار و پرتاب شدن ترکش‌های سیلندرهای گاز مایع به اطراف موجب شکسته شدن شیشه‌های تعدادی از خودروهای عبوری نیز شد.

معاون عملیات منطقه ۴ آتش نشانی در مورد نحوه عملیات نیروهای آتش نشانی تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله همزمان با ایمن کردن محل حادثه و نیز جلوگیری از تردد افراد و خودروها در اطراف این محل، اقدام به خنک کردن سیلندرها و انتقال آنها به محیط امن کردند.

وی اضافه کرد: آتش نشانان پس از خاموش کردن کامل این آتش سوزی و همچنین خنک کردن کامل محل و جداسازی آنها، سیلندرهای سالم را به محل امن انتقال دادند و سپس محل را جهت انجام تحقیقات لازم تحویل عوامل انتظامی منطقه دادند.

قلی زاده در مورد تعداد مصدومین این حادثه گفت: خوشبختانه دراین حادثه به هیچکس آسیب جانی نرسید و فقط خسارات مالی زیادی به جایگاه شارژ سیلندرها وارد شده و همچنین تعدادی از خودروهای عبوری دچار خسارت شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟