کسب درآمد در منزل، شگرد جدید کلاهبرداران سایبری

به گزارش رکنا ، سرهنگ "حشمت سلیمانی" اظهار داشت: با توجه به حضور خانواده‌ها در منازل در این روزها، کلاهبرداران سایبری با شگرد کار در منزل قصد کلاهبرداری از شهروندان را دارند.

وی ادامه داد: آگهی‌هایی تحت عنوان "کار در منزل"، "کسب درآمد در منزل" و "در خانه میلیونر شوید" از روش‌هایی است که کلاهبرداران سایبری با درج این آگهی‌ها در برخی از سایت‌های کاریابی و یا سایت‌های آگهی محور از شهروندان مبالغی را هرچند اندک به عنوان ثبت نام و ارسال مواد اولیه، دریافت و پس از واریز پول از طرف قربانی به حساب کلاهبرداران، دیگر پاسخگوی تماس‌ها و پیام‌های آنها نمی‌شوند.

رییس پلیس فتا استان فارس افزود: مبلغ کلاهبرداری ها در این روش گاهاً مبالغ پایینی از قبیل 20، 40 و 50 هزار تومان می باشد که اغلب با توجه به اینکه مبلغ اندکی می باشد، مالباخته ها هیچ رغبتی برای صرف هزینه پیگیری قضایی و شکایت ندارند و این امر باعث می‌شود کلاهبرداران به دلیل نداشتن شاکی خصوصی همچنان به کار خود ادامه دهند.

سرهنگ سلیمانی گفت: شهروندان گرامی هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و از پرداخت هرگونه وجه به حساب افراد ناشناس خودداری کنند.

وی در پایان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟