به گزارش رکنا، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: در ماه‌های قبل با وقوع چندین مورد سرقت از دامداری‌ها در شهرستان‌های شازند و خمین و اقدام مسلحانه اعضای یک باند در برخی از سرقت‌ها، تیمی تخصصی و مشترک از کارآگاهان پلیس آگاهی این موضوع را پیگیری کردند.

وی ادامه داد: در مراحل تحقیقات تخصصی پلیس، سرانجام اطلاعات و سرنخ هایی از دست داشتن اعضای این باند در ارتکاب سرقت احشام در دو استان لرستان و خوزستان به دست آمد که با بهره‌گیری از سامانه‌های هوشمند پلیس، سارقان شناسایی و عملیات دستگیری آنان آغاز شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تعامل اطلاعاتی انجام شده با استان‌هایی که این سارقان در آن اقدامات مجرمانه خود را انجام می‌دادند، سرانجام در عملیاتی برنامه ریزی شده، ۲ نفر از اعضای باند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان خمین دستگیر و فرد دیگر نیز که به علت ارتکاب جرمی دیگر در ندامتگاه به سر می‌برد، شناسایی که با هماهنگی‌های صورت گرفته با مرجع قضائی برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی شهرستان خمین انتقال شدند.

سردار مفخمی شهرستانی با اشاره به اعترافات متعدد دستگیرشدگان این عملیات، گفت: اعضای این باند در تحقیقات پلیسی و نیز با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده به سرقت ۲۳۷ راس دام در ۱۳ فقره سرقت مسلحانه احشام در استان های مرکزی، لرستان و خوزستان و همچنین سه فقره سرقت خودرو در شهرستان های خمین، گلپایگان و شازند و ۵ فقره سرقت نافرجام احشام در این استان‌ها اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان ادامه داشتن تحقیقات تخصصی پلیس از اعضای این باند حرفه ای سرقت، خاطر نشان کرد: عدم توجه به توصیه‌های پلیس و کوتاهی در استفاده از وسایل حفاظتی برای نگهداری از احشام و اعتماد بیش از حد به افراد ناشناس از عواملی است که زمینه‌ساز بروز سرقت از دامداری‌ها می‌باشد.

کشف ۵ کیلوگرم شیشه در عملیات پلیس اراک

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: ماموران این پلیس در جریانن بازرسی انجام شده از یک خودروی توقیف شده، مقدار ۵ کیلوگرم شیشه کشف و ۲ نفر از سرنشینان خودرو را دستگیر کردند.

سرهنگ «احمدرضا چگینی» افزود: در ادامه طرح مبارزه با توزیع‌کنندگان مواد مخدر، ماموران در مراقبت‌هایی نامحسوس از فعالیت فردی برای انتقال مقادیری مواد مخدر از یکی از استان های همجوار به شهرستان اراک مطلع شدند.

وی اضافه کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی پلیس و در عملیاتی این فرد که در قالب پوشش مسافرت خانوادگی در حال تردد بود، در یکی از محورهای مواصلاتی شهر اراک شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ چگنی خاطر نشان کرد: در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارسال شد.

سه قهوه‌خانه در شهر داودآباد مهر و موم شد

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: در تداوم طرح های نظارت بر واحدهای صنفی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، سه قهوه‌خانه در شهر داودآباد مهر و موم شدند.

سرهنگ «جعفر پرویزی» افزود: به دنبال اعلام گزارش‌هایی از فعالیت غیرمجاز تعدادی قهوه خانه در شهر داودآباد شهرستان اراک، تیمی از ماموارن این پلیس بررسی موضوع را در آغاز کردند.

وی افزود: در مراحل تحقیقات پلیس مشخص شد که تعداد ۳ قهوه خانه فاقد مجوزهای لازم فعال بوده و به افرادی خارج از استان نیز خدمات ارائه می‌دهد.

این مقام انتظامی با بیان تداوم طرح‌های نظارتی پلیس اضافه کرد: هر سه واحد صنفی مهر و موم و متصدیان آنها نیز با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟