به گزارش رکنا، علی احسان پور با تأکید بر رعایت اصول بهداشتی و خودداری از هرگونه مسافرت و دیدوبازدید گفت: از مردم خواهش می‌شود با رعایت اصول بهداشتی مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی و کادر بهداشت و درمان را در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا یاری کنند.

وی به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در شبانه‌روز گذشته استان ۳۱ مورد جدید ابتلاء به کرونا ویروس در استان تشخیص قطعی داده شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: این موارد به تفکیک ۱۰ مورد در اهواز، ۶ مورد در خرمشهر، شهرستان‌های اندیمشک و آبادان هر کدام ۳ مورد، شهرستان‌های دزفول، شوش و شوشتر هر کدام ۲ مورد و شهرستان‌های امیدیه، بهبهان و رامشیر هر کدام یک مورد بوده است.

احسان پور بیان کرد: با احتساب موارد مذکور شمار مبتلایان به این ویروس به ۴۲۲ مورد در خوزستان افزایش پیدا کرده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست داد تا به این ترتیب شمار فوت‌شدگان ناشی از این بیماری در خوزستان به ۵۷ نفر برسد.

وی تأکید کرد: این بیماری افراد بالای ۵۰ سال را با مشکلات قلبی و دیابت مورد هدف قرار می‌دهد و بیماری در افراد جوان‌تر به طور کلی خفیف‌تر و یا بی علامت است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در پایان گفت: از این رو حفظ موازین بهداشتی در زمان ملاقات با اعضا مسن‌تر خانواده از سوی جوان‌ترها از اهمیت بالایی برخوردار است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟