به گزارش رکنا،سهیل سلطانی روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: در پی گزارش سوختگی کودک چهار ساله با شیر داغ در روستای شهیدآباد از توابع شهرستان آوج به واحد ارتباطات مرکز اورژانس ۱۱۵ استان قزوین، بلافاصله تیم اورژانس آوج به محل اعزام شد.

وی اضافه کرد: کودک چهار ساله که با معلق شدن شیر داغ دچار سوختگی ۷۰ درصد از نوع درجه ۲ شده بود، توسط ماموران اورژانس ۱۱۵ استان تحویل گرفته شد و تا رسیدن بالگرد اورژانس ۱۱۵ در محل مورد درمان اولیه قرار گرفت.

مسؤول اورژانس ۱۱۵ استان قزوین اظهار داشت: بالگرد اورژانس ۲۵ دقیقه بعد خود را به روستای شهید آباد رساند و پس از تحویل گرفتن مصدوم از آمبولانس، طی هماهنگی با مسؤولان مرکز فوریت‌های پزشکی استان‌های البرز و تهران، راهی استان البرز شد.

وی گفت: پس از گذشت ۴۰ دقیقه، مصدوم در محل استقرار بالگرد اورژانس استان البرز، تحویل بالگرد اورژانس استان تهران شد و در نهایت، مصدوم در بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری تهران تحت درمان و بستری قرار گرفت.

سلطانی ضمن آرزوی سلامتی هر چه زودتر برای این کودک، گفت: با وجود بالگردهای مراکز اورژانس استان‌ها، مصدوم در کمتر از سه ساعت به بیمارستان سوانح سوختگی پایتخت منتقل شد که این همکاری و همدلی مضاعف در جهت انتقال سریعتر بیماران به مراکز درمانی قابل قدردانی است.

شهرستان آوج در ۱۲۰ کیلومتری مرکز استان قزوین واقع شده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟