به گزارش رکنا ، سرهنگ محمود مالمیر با اعلام این خبر گفت: چندی قبل ماموران در جریان 2 فقره سرقت خانه که به یک شیوه و شگرد صورت گرفته بود قرار گرفتند و تیم عملیات کلانتری برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل سرقت ها به سراغ دوربین مداربسته ای که در صحنه سرقت بود رفته و مشاهده کردند که 3 مرد سوار بر خودروی سمند سفید رنگ در محل حاضر شده و به شیوه تخریب پنجره وارد ساختمان می شوند که یکی از متهمان داخل خودرو، یکی دیگر داخل راه پله و سومین متهم در خانه اقدام به سرقت می کند که در 2 فقره سرقت نزدیک به یک میلیارد طلا، جواهرات، پول و ارز کرده اند.

این مقام پلیسی ادامه داد: در ادامه تحقیقات مشخص شد سارقان در دومین سرقت خود در زمان خروج ساختمان در برابر صاحبخانه که زن جوانی است قرار گرفته اند که با استفاده از افشانه اشک آور موفق به فرار شده اند.

رییس کلانتری 150 تهرانسر عنوان کرد: تجسس های پلیسی برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه روز گذشته ماموران خودروی سمند سفید رنگ با 3 سرنشین که پلاک خودرویشان مخدوش بود را مشاهده کردند و با توجه به مرموز بودن آنها دستور ایست صادر شد.

سرهنگ مالمیر گفت: راننده سمند با مشاهده خودروی پلیس به سرعت خودروی خود افزوده و سعی بر فرار داشت که ماموران به تعقیب و گریز سارقان پرداختند و متهمان در مسیر فرار یک کوله پشتی و کیف دستی به بیرون خودرو پرتاب کردند و در ادامه و پس از یک تعقیب و گریز پلیسی موفق به توقیف خودرو و دستگیری 3 مرد جوان شدند.

این مقام پلیسی ادامه داد: ماموران پس از دستگیری و برداشتن کوله پشتی سارقان وسایل و ابزار سرقت از قبیل ماسک، دستکش، و یک حلقه برای باز کردن دستگیره پنجره های خانه به دست آوردند و جالب اینکه متهمان اصرار بر بیگناهی داشتند که تصویر دوربین مداربسته که داخل یکی از خانه ها تصاویر دزدان را با همان لباس های زمان دستگیری شان ثبت کرده بود پیش روی متهمان قرار گرفت و زن جوان که در زمان فرار دزدان خانه اش آنها را مشاهده کرده بود آنها را شناسایی کرد و همین کافی بود تا سارقان به سرقت خانه ها اعتراف کنند.

سرهنگ مالمیر در پایان گفت: متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور مقام محترم قضایی در اختیار ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟