به گزارش رکنا ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از انتقال ۱۶۵ مادر باردار، در بارش برف اخیر از ارتفاعات به مناطق امن و پایین دست استان، خبر داد.

فردین مهرابیان اظهار کرد: طی یک هفته گذشته تعداد ۱۶۵ مادر باردار پر خطر ساکن در ارتفاعات و مناطق صعب العبور و مناطقی که راه ارتباطی آنها به علت بارش برف قطع شده است به مناطق امن و قابل دسترس منتقل شدند.

وی با بیان اینکه ۲۳ تن از مادران باردار نیز در طی این مدت زایمان کرده اند، افزود: با احتساب دو زایمان دو قلو، ۲۵ نوزاد متولد شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه ادامه داد: در طی این مدت ۱۶ مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی و ۱۷ مرکز با بیتوته مجموعا به ۲۷۰۰ نفر خدمات پزشکی ارائه داده اند.

مهرابیان با اشاره به اینکه طی این چند روز تعداد ۸۸۷ مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط کارکنان حوزه های بهداشت محیط شهرستان ها انجام شده، گفت: در این بازدیدهای انجام شده ۳۰۶ کیلو مواد غذایی غیرقابل مصرف معدوم شد.

وی در پایان توجه مردم به توصیه های بهداشتی صادره از سوی مراکز بهداشتی و درمانی استان را خواستار شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟