به گزارش رکنا، سرهنگ محمد اقبالی روز پنجشنبه  اظهار داشت: در پی ارسال چندین فقره پرونده مشابه با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب، تحقیقات اولیه در خصوص چگونگی برداشت از حساب ها به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا این استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در تحقیقات مشخص شد که برداشت های انجام شده، از سوی افرادی حرفه ای درشهرستان های گنبد، تهران، نور و رویان در استان مازندران و همچنین استان البرز صورت گرفته که اقدام به خرید طلا و خودرو در استان های مختلف می کردند و تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی هستند.

بلافاصله فروشگاه هایی که متهمان از آن ها خرید کرده بودند، شناسایی شده و در بررسی پرینت حساب شکات محرز شد که تمام آن ها از یک میوه فروشی و سوپرمارکت در این مناطق کرده بودند.

اقبالی گفت: کارشناسان پلیس فتا با تلاش های شبانه روزی و همکاری ویژه بازپرس شعبه ۲۱ دادسرای ناحیه یک کرج موفق به شناسایی هویت پنج متهم شده که یک خانم و چهار آقا شدند که پس از انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه آن ها در شهرستان های مختلف شناسایی و با دریافت نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد : در بازرسی از مخفیگاه متهم ۲ قبضه سلاح کمری، ۵۰۰ عدد کارت بانکی خام و یک دستگاه اسکیمر کشف شد.

وی افزود: تاکنون ۵۰۰ شاکی شناسایی که ازمجموع آن ها ۱۰۰ نفر مربوط به شهرستان گنبد بوده است.

رییس پلیس فتا البرز تاکید کرد که مشتریان هنگام خرید به هیچ وجه به هیچ وجه رمز کارت بانکی خود را در اختیار فروشندگان قرار ندهند و خود نسبت به وارد کردن رمز بانکی برای انجام مراحل خرید اقدام کنند تا از حساب و کارت بانکی شان سوء استفاده نشود.

از ابتدای سال جاری هشت باند اسکیمری در استان البرز متلاشی شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟