به گزارش رکنا،  در پی این حادثه که به گفته مسئولان ذیربط در نتیجه بارندگیهای دوشنبه شب در منطقه میدان ملل کانال رخ داد، آب های سطحی و غیر سالم وارد لوله آبرسانی شده و بخشهایی از این شبکه را در بر گرفته است.

براساس گزارشهای دریافتی، در نتیجه این حادثه شبکه آبرسانی در بخشهایی از جزیره کیش شامل 28 سوله، میدان هرمز و مناطق اطراف، کلبه هایشاداب، 600 دستگاه، درخت سبز بیمارستان، دامون ساحلی، منطقه کیش ایر، کرانه، برجهای پرشین، 50 دستگاه میدان المپیک، منازل سازمانی آب و برق و منطقه گلدیس آلوده و برای هر نوع غیر قابل استفاد اعلام شد.

نشست آبهای سطحی به شبکه آبرسانی کیش، در پی گزارشهای مردمی مبنی بربوی بد آب منازل و تانکرهای ذخیره آب، پیگیری و بامداد امروز محل نشست آن در نزدیکی میدان ملل تشخیص و نسبت به رفع آن اقدام شده است.

در این زمینه مدیر عامل شرکت آب وبرق کیش از ساکنان مناطق ذکر شده، خواست تا نسبت تخلیه و ضد افونی مخازن آب اقدام کنند. یادآوری می شود به علت پایین بودن فشار آب تمامی منازل و واحدهای اداری و صنفی کیش از مخازن پلاستیکی برای ذخیره آب مصرفی و نوشیدنی استفاده می کنند.

از طرفی محمد رضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت : تیم های ارزیاب مرکز توسعه سلامت این موضوع را تایید می کنند.

وی افزود: بررسی ها همچنان ادامه دارد و توصیه می شود مردم همچنان مراقب باشند و تا اعلام خبر قطعی رفع آلودگی، موارد بهداشتی را رعایت کنند.

شستشوی مخزن آب با کلر توصیه می شود و شهروندان فیلتر های مخازن آب را نیز تعویض کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟