به گزارش رکنا ، رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: اعضای یک باند چهار نفره سارقان اینترنتی که با ترفند‌های مختلف، یک میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ مهدی دانش پورگفت: با ورود پرونده‌هایی با عنوان برداشت از حساب شهروندان در شهر‌های مختلف استان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت و رصد‌ها در فضای مجازی و اقدامات اطلاعاتی انجام شد.

او افزود: با توجه به مستندات کشف شده توسط کارشناسان این پلیس و مدارک ارائه شده توسط شاکیان، کارآگاهان پلیس فتا متوجه شدند کانال تلگرامی و صفحه‌ای در اینستاگرام با موضوعات فروش شارژ ارزان، ماهواره جیبی، همسریابی، ماساژور و موارد دیگر به صورت گسترده، اقدام به فریب، کلاهبرداری و کسب اطلاعات مالی افراد می‌کند.

سرهنگ دانش پور بیان کرد: بعد از بررسی‌های این پلیس چهار نفر به عنوان مجرم در یکی از شهرستان‌های استان شناسایی شدند و از محل اختفای متهم اول چند دستگاه سیستم کامپیوتری، گوشی تلفن هوشمند، چندین سیم‌کارت و کارت بانکی با اسامی مختلف کشف و ضبط شد.

او یادآور شد: در ادامه بازجویی و تحقیقات، متهم اعتراف کرد چند شریک دیگر دارد که با طراحی سایت‌های جعلی با عنوان مختلف از جمله «صیغه یابی» فعالیت می‌کنند که با دستور قضایی متهمان دیگر نیز شناسایی و دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شدند.

رئیس پلیس فتا استان کردستان به مردم هشدار داد به‌هیچ وجه فریب افراد تبهکار را نخورده و ضمن بی توجهی به تبلیغات واهی در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، مشخصات بانکی خود را در آن‌ها وارد نکنند و در صورت مواجه با موارد مشکوک می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با پلیس فتا در ارتباط باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟