به گزارش رکنا ، محمود دیانتی رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اظهار داشت: هم اکنون قدری از سرعت وزش باد در این شهر کاسته شده، اما انتظار می‌رود در ادامه روز باز هم شاهد وزش باد و گردوخاک و کاهش دید افقی در این منطقه باشیم.

او ادامه داد: در زاهدان نیز شب گذشته بیشنه سرعت وزش باد به ۵۸ کیلومتر بر ساعت رسید، اما تغییری در شرایط کیفی هوا و دید افقی ایجاد نشد.

ئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان وبلوچستان در بخش دیگری به آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود از سه شنبه شب و روز چهارشنبه این هفته بر سرعت وزش باد در نواحی مرکزی و شمالی افزوده شود به طور یکه بیشینه سرعت وزش باد به حدود ۹۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

دیانتی تصریح کرد: وزش باد شدید که تا اواخر هفته ادامه خواهد داشت، سطح استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد به طوریکه پیش بینی می‌شود علاوه بر شمال و زاهدان، وزش باد در نوار غربی و سواحل استان نیز قابل توجه باشد.

او با اشاره به احتمال اختلال در در تردد‌های جاده‌ای به ویژه در محور‌های زاهدان-نصرت آباد- بم و بم-ایرانشهر، از رانندگان خواست تا در زمان وزش باد و گردوخاک احتیاط کنند.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از ورود سامانه بارشی به استان خبر داد و گفت: سامانه بارشی از روز دوشنبه در استان فعال می‌شود و نواحی نیمه شمالی برخی نقاط مرکزی و نواحی جنوب غرب استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

دیانتی اضافه کرد: توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری شود. همچنین با توجه به احتمال برخورد صاعقه از رفتن به ارتفاعات و قرار گیری در فضای باز خودداری شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟