به گزارش رکنا، اسماعیل کامیاب‌نسب روز یکشنبه افزود: سامانه بارشی مدیترانه‌ای که از غرب وارد کشور شده، افزایش سرعت وزش باد در این شهرستان را به دنبال داشته و این شرایط جوی تا پایان امروز با شدت کمتر ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سرعت باد در حال حاضر از ۳۰ کیلومتر تا ۴۵ کیلومتر بر ساعت متغیر است، ادامه داد: با ورود این سامانه، بارش پراکنده باران و برف از صبح روز گذشته آغاز شده و تا روز سه‌شنبه ادامه می‌یابد.

وی در خصوص علت وزش باد، اظهار داشت: شیب فشار کمتر در عرض‌های شمالی به جنوبی باعث وزش شدید باد در منطقه شده‌است.

رییس اداره هواشناسی بوکان گفت: کولاک برف در سطح شهرستان و جنوب آذربایجان‌غربی باعث شده تمامی مسیرهای بوکان از جمله جاده بوکان به شاهین‌دژ با کمبود دید مواجه و مسیر جاده بوکان به مهاباد (جاده برهان) بسته و مسیر جاده روستایی شهری‌کند به گندمان با کولاک و یخبندان همراه باشد.

«کامیاب‌نسب» دمای فعلی بوکان را منفی سه درجه اعلام کرد و اظهار داشت: حداقل و حداکثر دمای هوای این شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب منفی ۳.۴ و مثبت ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

در بوکان یک ایستگاه هواشناسی به عنوان ایستگاه سینوپتیک (اصلی) در شهر اقدام به اندازه‌گیری بارش‌ها می‌کند و علاوه‌بر آن ۶ ایستگاه باران‌سنجی نیز در روستاهای یکشوه، جوانمرد، شهریکند، خُرخُره، سیمینه و زلفیله نیز وجود دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟