به گزارش رکنا ، مرادی کارشناس هواشناسی استان مرکزی گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد طی دو روز آینده عمده ناپایداری‌های سامانه ناپایداری که کشور را تحت تاثیر قرار داده است در استان مرکزی بصورت وزش باد بسیار شدید خواهد بود و سرعت باد بطور لحظه‌ای در برخی از نقاط از ۹۰ کیلومتر بر ساعت تجاوز خواهد کرد.

مرادی افزود: همچنین احتمال برخی از رگبار‌های پراکنده باران در نقاطی از نوار غرب و شمال استان طی ساعات بعدازظهر امروز وجود دارد.

او اضافه کرد: از فردا دمای هوا روند کاهشی خواهد یافت و این کاهش دما از روز دوشنبه تا چهارشنبه به دلیل دمای بالای فعلی هوا بسیار محسوس خواهد بود به طوری که حتی دمای بیشینه روزانه هوا در بسیاری نقاط استان در روز سه شنبه زیر صفر خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان مرکزی بیان کرد: طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه با کاهش دما و کاهش نسبی سرعت وزش باد در مناطق بیشتری از استان بویژه مناطق شمال استان در برخی از ساعات‌ها شاهد رشد ابر و رگبار برف خواهیم بود.

طبق اخطاریه ۱۲ هواشناسی استان مرکزی بدلیل طوفان و وزش باد بسیار شدید تا روز دوشنبه در برخی از نقاط استان مرکزی احتمال خسارت به سازه ها، تاسیسات، گلخانه ها، شکستن درختان و افتادن اجسام از ارتفاعات، اختلال در رفت و آمد ... به دلیل وزش باد شدید و طوفان و جود دارد.

در این مدت، تمهیدات لازم برا استحکام بخشیدن به سازه‌ها در صورت امکان و مهار اجسامی که احتمال سقوط از ارتفاع دارند، ممانعت در انجام کار در اماکن و مناطق مرتفع و صعود نکردن به ارتفاعات و آمادگی دستگاه‌های اجرایی و سایر اقدامات پیشگیرانه و ایمنی و احتیاط‌های لازم توصیه می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟