به گزارش رکنا، امین باقری روز شنبه  افزود: توفان شن در ریگان علاوه بر کندی عبور و مرور برای شهروندان این شهرستان مشکلات تنفسی به وجود آورده است.

وی از آمادگی دستگاهای ستاد بحران در این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی در مورد بروز توفان شن در ریگان تدابیر لازم به منظور امدادرسانی به اهالی روستاهای این شهرستان انجام شده است.

فرماندار ریگان با اشاره به آمادگی حسینه ها و مساجد بین راهی این شهرستان به منظور اسکان مسافران احتمالی گرفتار در توفان شن بیان داشت: ۳۱ روستای این شهرستان در محاصره گرد و غبار شدید قرار دارد.

وی تعطیل شدن طرح مالچ پاشی و پروژه های منابع طبیعی را یکی از دلایل تشدید وزش توفان شن در این شهرستان برشمرد و خاطر نشان کرد: کانون های بحرانی فرسایش بادی در ریگان در حال افزایش است.

فرماندار ریگان وضعیت این شهرستان را با توجه به بروز توفان شدید شن و گرد و غبار بحرانی اعلام کرد و افزود: این شهرستان در صورت مهار نشدن پدیده گرد و غبار و توفان شن در آینده دچار مشکلاتی خواهد شد.

باقری عنوان کرد: در حال حاضر ۱۶ روستای ریگان در اثر توفان شدید شن خالی از سکنه و ۱۵۰ روستا در محاصره شن های روان قرار دارد.

وی افزود: اعتبارات کنونی ریگان جوابگوی مهار گرد و غبار در این شهرستان نیست.

ریگان بعد از خوزستان دومین نقطه کانون بحران فرسایش بادی در کشور است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟