به گزارش رکنا، سونا صرفی روز شنبه  افزود: در زمان حاضر سرعت وزش باد در شهر زنجان ۱۱ متر بر ثانیه (۴۰ کیلومتر بر ساعت) و گرماب از توابع شهرستان خدابنده ۵۴ کیلومتر بر ساعت است.

وی با بیان اینکه سرعت وزش باد لحظه ای تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز پیش بینی شده است، اظهار داشت: تا پایان روز دوشنبه شاهد وزش باد نسبتا شدید خواهیم بود و روز سه‌شنبه، از شدت آن کاسته خواهد شد.

صرفی با بیان اینکه روز جاری زنجانی ها وزش باد را شاهد خواهند بود، اظهار داشت: فردا /سه‌شنبه/ میزان سرعت باد افزایش یافته و در برخی مناطق وزش باد نسبتا ًشدید با سرعت ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت، انتظار می‌رود.

وی به میزان دمای مراکز شهری زنجان در طی ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی این مدت، حلب از توابع شهرستان ایجرود با دمای صفر درجه سردترین و گیلوان در شهرستان طارم با ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر، گرمترین نقطه این استان ثبت شدند.

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: دمای فعلی شهر زنجان ۷ درجه سانتیگراد بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه سانتیگراد افزایش نشان می‌دهد.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟