به گزارش رکنا ، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با تشریح جزئیات پرونده انجمن صنفی معلمان٬ اظهار داشت: این افراد با سوء استفاده مالی اقدام به جمع‌آوری کمک برای زلزله‌زدگان کرده و مبالغ را در این‌ مورد خرج نکرده‌اند. اسناد این موارد ثابت شده و بررسی‌های لازم صورت گرفته و متوجه شدیم که این مبالغ تصاحب و به نفع شخص استفاده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری افزود: این پرونده در مرحله بدوی است و محکومیتی که تاکنون قطعی شده، دو سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق برای توهین به افراد ،برای متهم ردیف اول و برای همدستان او هم ۶ ماه حبس و شلاق و نفر سوم هم به دلیل فقد سابقه کیفری٬ حکم تعلیق تا سه سال گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی با تشریح جزئیات دیگر این پرونده٬ گفت: این بُعد پرونده ۷ متهم دارد. در بُعد دیگر پرونده، جرم امنیتی رخ داده است. تحریک به آشوب٬ تحصن٬ تظاهرات و درگیری از طریق فراخوان در فضای مجازی و حتی برنامه‌ریزی برای تسخیر برخی مکان‌های نظامی، به‌دست آوردن سلاح و اقدام مسلحانه٬ از اقرارات صریح این افراد است.

حجت‌الاسلام جعفری عنوان کرد: تمام اقدامات این افراد رصد شده و قاضی دادگاه انقلاب این رأی‌ها را در مرحله بدوی صادر کرده است. هنوز این آرا قطعی نیست. وکیل این پرونده کاملاٌ در جریان بوده و قانون را می‌داند و افراد می‌توانند در مرحله تجدید نطر دادخواهی کنند. افراد نباید در این مورد فرافکنی کنند.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: هم از رأی و حکم دفاع می‌کنیم و هم از صادر کننده حکم دفاع کرده و دستگاه قضایی تحت تأثیر هیچ فرد٬ رسانه و جو سازی‌های رسانه‌های ضد انقلاب قرار نمی‌گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟