به گزارش رکنا، رئیس پلیس راه استان کرمانشاه سرهنگ محمد حیدری امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: تغییر شرایط جوی و بارش برف و باران که طی روزهای اخیر (29 و 30 دی و اول بهمن‌ماه )در نقاط مختلف استان شاهد بودیم یکی از دلایل اصلی 13 فقره سانحه رانندگی که منجر به کشته و زخمی شدن 24 نفر شده، بوده است.

وی افزود: طی 48 ساعت اخیر به تناوب شاهد بارش برف در بیشتر نقاط استان بوده‌ایم به گونه‌ای که راه ارتباطی 60 روستا در پاوه، 25 روستا در جوانرود و تعدادی از روستاهای اسلام‌آباد غرب و گیلان‌غرب قطع شده است.

تمامی راه‌های اصلی کرمانشاه باز است

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: بارش شدید برف که هم‌اکنون در محور قلاجه به گیلان‌غرب شاهد آن هستیم سبب شده تا تردد بسیار کند و آن هم تنها با زنجیرچرخ انجام گیرد.

وی افزود: تقریبا در همه گردنه‌ها شاهد بارش برف هستیم، اما خوشبختانه هیچ راه اصلی بسته‌ای در کرمانشاه نداریم و کار برف‌روبی و هدایت خودروها توسط کارکنان راهداری و پلیس راه در حال انجام است.

حیدری با تاکید به رانندگان در خصوص همراه داشتن زنجیرچرخ، گفت: شرایط برخی محورها و گردنه‌ها به گونه‌ایست که ممکن است هر لحظه تردد در آن‌ها تنها با استفاده از زنجیرچرخ امکان‌پذیر باشد.

وی در پایان از شهروندان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت اجبار به این کار حتما از سالم بودن لاستیک، وسایل گرمایشی و برف پاکن‌های خودروی خود اطمینان حاصل کرده و سوخت کافی نیز همراه داشته باشند.

طبق پیش‌بینی‌های اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه، از ظهر امروز (چهارشنبه) تا صبح فردا (پنجشنبه) بارش‌ها در نقاط مختلف استان که عمدتا نیز به شکل برف خواهد بود، تقویت می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟