به گزارش رکنا ، معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: طبق آمارهای ارائه شده، تعداد سرقت های صورت گرفته در کرمانشاه از میانگین کشوری کمتر است و در این خصوص وضعیت مطلوب تری داریم.

 "محمد ابراهیم الهی تبار" در قرارگاه مبارزه با سرقت که در سالن جلسات فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در سال 96 به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت یک هزار و 40 فقره سرقت و در استان 680 مورد سرقت رخ داده است.

وی افزود: در سال 97 نیز این رقم در کشور به 1300 مورد و در کرمانشاه به 1100 مورد رسیده است که این امارها نشان می دهد میزان وقوه سرقت در استان از میانگین کشوری کمتر است هر چند برای پیشگیری و کاهش این معضل اجتماعی باید بیشتر تلاش کنیم.

الهی تبار با بیان اینکه برای پیشگیری از بسیاری معضلات اجتماعی نیازمند مشارکت جمعی همه افراد جامعه و دستگاه های اجرایی هستیم، تصریح کرد: مقابله با پدیده سرقت که بسیار هم به ناامنی دامن می زند از عهده یک سازمان و یا دستگاه بر نمی آید و نیازمند عزم و تلاش جدی همه دستگاه هاست.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه زمینه برای ارتکاب جرم در استان به خاطر مسائلی مانند بیکاری، حاشیه نشینی و ... وجود دارد، گفت: همه باید تلاش کنیم این زمنیه ها را یا از بین برده و یا برای محدود سازی آنها تلاش کنیم.

وی با یان اینکه پلیس تاکنون توانسته اقدامات خوبی در راستای پیشگیری و مقابله با سرقت انجام دهد، گفت: در این میان نقش سایر دستگاه ها نیز باید تعریف و به آنها ابلاغ شود تا شاهد کاهش وقوع این جرم باشیم.

الهی تبار افزود: این دستگاه های اجرایی هستند که باید تمهیدات لازم را برای پیشگیری از وقوع سرقت به کار بسته و احساس مسئولیت داشته باشند چرا که پلیس قادر نیست سر هر پروژه یا ساختمانی متعلق به ادارات و نهادها مامور بگذارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: از این پس شهرداری حق اعطای مجوز ساخت بدون احداث پارکینگ را ندارد و دانشگاه علوم پزشکی نیز موظف به نصب دوربین در اطراف بیمارستان هاست.

وی گفت: اصناف نیز نسبت به نصب دوربین در کنار مجتمع های تجاری و طلافروشی ها اقدام و بانک ها نیز نسبت به تجهیز دوربین های خود اقدام کنند.

الهی تبار با بیان اینکه خوشبختانه امنیت استان کرمانشاه با تلاش پلیس و دیگر اعضای شورای تامین مناسب است، گفت: در اغتشاشات سال 96 و امسال آشوبگران نتوانستند به مراکز حساس استان حمله و صدمه ای وارد کنند که این بیانگر اندیشیده شدن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از وقوع حوادث بوده است.

این مقام مسئول گفت: اگر کرمانشاه دچار ناامنی شود این معضل به مرکز کشور نیز کشیده می شود و تبعات آن برای همه افراد جامعه خواهد بود که خوشبختانه تاکنون شرایط به خوبی کنترل شده است.

وی در پایان از تلاش های پلیس در راستای امنیت بخشی در جامعه و استان مرزی کرمانشاه قدردانی کرد و گفت: تلاش های شبانه روزی پلیس اجازه بسیاری از فعالیت های مجرمانه را گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟