به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه احمد نجفی معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی گفت: بیست و پنجم آبان ماه سال جاری پرونده‌ای از کلانتری ۱۲۹ جامی مبنی بر موبایل قاپی توسط راکب و سر نشین یک دستگاه موتورسیکلت برای رسیدگی تخصصی به اداره ۱۸ پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی با اشاره به اینکه پرونده‌های مشابه دیگری در این خصوص به این اداره ارجاع شده بود، عنوان کرد: در گام نخست کارآگاهان به محل‌های سرقت مراجعه و به دست آوردند، سرقت‌ها توسط ۲ موتورسوار انجام می‌شده است که در تمامی سرقت‌ها راکب موتورسیکلت فردی قد بلند و سیاه چرده است، ولی ترک نشین موتورسیکلت ۲ مرد جوان هستند که در صحنه‌های مختلف سرقت جابجا شده‌اند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی با اشاره به اینکه پلاک انتظامی موتورسیکلت سارقان در تمامی صحنه‌های سرقت به وضوح دیده می‌شد، اظهار داشت: در گام بعدی تحقیقات پلیسی مشخص شد که پلاک انتظامی موتورسیکلت سارقان جعلی بوده و پلاک‌های دیده شده مربوط به سایر موتورسیکلت‌ها است.

نجفی بیان داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند راکب موتورسیکلت را که فردی سابقه دار، تحت تعقیب به نام جمشید ۲۱ ساله را شناسایی کنند.

وی افزود: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که ترک نشینان موتورسیکلت دو برادر به نام‌های یاسر ۱۹ ساله و ناصر ۲۱ ساله هستند که پیش‌تر نیز تحت همین عناوین مجرمانه دستگیر شده‌اند.

نجفی گفت: مخفیگاه سارقان در حوالی خیابان شوش شناسایی شد و هر سه سارق با هماهنگی‌های قضائی در ساعات اولیه صبح هجدهم آذر ماه در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی ابراز داشت: پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی هر سه سارق به جرائم ارتکابی با همکاری هم اعتراف و تاکنون ۱۷ تن از مال باختگان متهمان را به عنوان سارقان گوشی همراهشان معرفی کرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی گوشی‌های سرقتی را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

این مقام پلیسی افزود: پرونده متهمان کماکان در حال رسیدگی بوده و متهمان با دستور بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۱۲ تهران برای شناسایی سایر مال باختگان در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی قرار دارند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟