به گزارش رکنا،  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان باخرز گفت: در پی اعلام خانواده یک‌نجات 3 مادر باردار در باخرز و فریمان خانم باردار دارای شرایط اضطراری، بلافاصله تیم اورژانس 115 ده برزو عازم محل شد که به دلیل بسته بودن جاده روستا از راهداری تقاضای کمک شد و با پیگیری بخشداری بالا ولایت، یک دستگاه گریدر جهت باز کردن مسیر در محل حاضر و مسیر برای تردد آمبولانس با زنجیر چرخ بازگشایی شد که پس از حضور تیم در بالای سر مادر باردار، اقدامات لازم انجام و مادر باردار به بیمارستان باخرز منتقل شد.

قاسم‌خالقی افزود:در ماموریت همزمان دیگری که با همین موضوع در روستای بایی انجام شد، با وجود لغزندگی بسیار شدید مسیر ارتباطی که امکان تردد بسیار کم بود، تیم اورژانس ۱۱۵ به موقعیت اعزام و یک خانم باردار بعد از انجام اقدامات لازم به بیمارستان منتقل شد.

همچنین مادر باردار دیگری که در برف گرفتار شده بود، با کمک نیروهای هلال احمر نجات یافت و نوزاد به سلامت به دنیا آمد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان فریمان گفت: عملیات نجات جان مادر باردار پس از ۶ ساعت توسط کارکنان اورژانس ۱۱۵ و با کمک بهورز روستای سنگ آتش، کارشناس مامایی مرکز بهداشت و امدادگران هلال احمر فریمان با موفقیت انجام شد.

دکتر محمد علی پاینده افزود: با کمک نیروهای هلال احمر مادر باردار در آمبولانس زایمان کرد.

وی گفت: با انجام اقدامات اولیه، نوزاد در آمبولانس متولد شد و مادر و فرزند با حال عمومی خوب در بیمارستان حضرت زهرا(س) فریمان برای گذراندن مراحل درمانی بستری شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟