به گزارش رکنا،یکی از رسانه‌های رسمی چین روز سه شنبه گزارش دادند روز دوشنبه یک حفره بزرگ در یکی از خیابان‌های پرتردد شهر شینینگ مرکز استان کینگ‌های در شمال غربی چین ایجاد شد و یک اتوبوس پر از مسافر را بلعید. در این حادثه شش نفر کشته و ده نفر ناپدید شدند.

این اتفاق روز دوشنبه ساعت پنج و نیم بعد از ظهر روی داد و یک انفجار را نیز به دنبال داشت.

در یک فیلم ویدئویی که خبرگزاری «چاینا نیوز سرویس» از این حادثه منتشر کرد اتوبوس به صورت عمودی تا نصفه در داخل خیابان فرورفته است و عابران با احتیاط از کنار حفره بزرگی که اتوبوس در آن افتاده است عبور می‌کنند.

این منبع افزود عملیات امداد و نجات با استفاده از بیل مکانیکی و جرثقیل همچنان ادامه دارد ضمن این که تحقیقات برای روشن شدن علت این حادثه نیز بلافاصله آغاز شد. شانزده نفر از مسافران اتوبوس که در این حادثه مصدوم شده اند در وضعیت باثبات قرار دارند.

وقوع چنین حوادثی در چین سابقه دارد. سال ۲۰۱۶ یک سوراخ بزرگ در یکی از خیابان‌های شهر ژنگژو مرکز استان هنان در مرکز چین ایجاد شد و چندین رهگذر را بلعید. تحقیقات درباره این حادثه در آن زمان نشان داد که ایجاد حفره در سطح خیابان ناشی از خراب شدن کانال‌هایی بود که در عملیات مختلف ساخت و ساز در زیر خیابان ایجاد شده و تحت تاثیر فشار ناشی از آب باران فروریخته بود.

سال ۲۰۱۳ نیز ایجاد یک حفره بزرگ به عمق ده متر در یک محله صنعتی شهر شنژن در جنوب چین ده قربانی گرفت.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟