به گزارش رکنا ، فرمانده دریابانی شهرستان بندر ماهشهر، با اعلام این خبر از کشف یک محل دپو سوخت از نوع گازوئیل در آب های بندر امام خمینی خبر داد.

سرهنگ اکبر راشدنیا پیش از ظهر امروز دوشنبه ۲۳ دیماه در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: با هوشیاری ستاد دریابانی شهرستان بندر ماهشهر، دست سودجویان پدیده قاچاق قبل از هرگونه اقدامی رو شد.

وی گفت: پایگاه دریابانی شهرستان بندر ماهشهر، در ۲۴ ساعت شبانه روز تیزبین ترین و جسورترین نیروهای کادر خود به همراه کارکشته ترین سکان دارهای شناورها را در قالب یک اکیپ توانمند و خستگی ناپذیر تحت عنوان گشت ساحلی و دریایی برای مقابله با قاچاقچیان و جلوگیری از قاچاق به آب های خلیج فارس در بندر امام خمینی (ره)، اعزام می کند.

فرمانده پایگاه دریابانی شهرستان بندر ماهشهر با اشاره به جزئیات عملیات، تصریح کرد: به محض دریافت اطلاعات از منابع و مخبرین، این موضوع را به سرعت به اکیپ گشت دریایی مخابره کرده و کادر گشت دریایی و ساحلی پس از ساعت ها کنترل و بررسی و کار اطلاعتی موفق به کشف یک عدد چتری مخفی شده در آب شدند.

وی عنوان کرد: سودجویان این محموله سوختی را بطور حرفه ای، دپو و مخفی کرده بودند تا در یک فرصت مقتضی شرایط خروج آن از کشور و انتقال آن به کشورهای حوزه خلیج فارس را فراهم کننده که تمام نقشه هایشان نقشه بر آب شد.

راشدنیا در پایان با اشاره به حجم و ارزش ریالی سوخت، گفت: با بررسی و ارزشیابی کارشناسان انتظامی، حجم سوخت ۲۳ هزار لیتر و ارزش ریالی آن هم ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟