به گزارش رکنا ، محمدهادی مفضل، رئیس هیات کوهنوردی هرمزگان گفت: کوهنوردان گرفتار شده در کوه کمیلی با کمک تیم امداد و نجات متشکل از کوهنوردان و راه نمایان محلی بخش رویدر به صورت زمینی در مسیر بازگشت به رویدر هستند.

مفضل افزود: تیم امداد و نجات متشکل از کوهنوردان و راه نمایان محلی شهر رویدر ساعت ۵ بامداد امروز موفق شدند ۴ کوهنورد گرفتار در منطقه کوه کمیلی بین بخش فین و رویدر را پیدا کنند.

او گفت: هر ۴ کوهنورد تهرانی شامل ۲ آقا و ۲ خانم در سلامت کامل هستند.

رئیس هیات کوهنوردی هرمزگان با اشاره به اینکه یک تیم امداد و نجات هم متشکل از کوهنوردان استان و نیروی‌های جمعیت هلال احمر در منطقه حضور دارند، افزود: کوهنوردان گرفتار شده با کمک نیرو‌های امداد و نجات و راه نمایان محلی از طریق زمینی تا عصر امروز به شهر رویدر خواهند رسید.

مفضل گفت: عصر دیروز هم یک فروند بالگرد برای امداد هوایی به منطقه اعزام شد که به دلیل صعب العبور بودن منطقه و تاریکی هوا، انتقال هوایی کوهنوردان گرفتار شده امکان پذیر نبود.

او افزود: این کوهنوردان غیر بومی عصر چهارشنبه هفته گذشته بدون هماهنگی با هیات کوهنوردی استان به این منطقه رفته اند و به دلیل بارندگی شدید و حجم بالای آب و طغیان رودخانه شور و کُر در منطقه کوه کمیلی گرفتار شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟