به گزارش رکنا،معاون این اداره به بی‌بی‌سی گفت که بارش باران در ولایت قندهار باعث فروریختن سقف یک خانه و کشته شدن شش نفر شده و در ولایت هرات نیز در حادثه‌ای مشابه یک نفر جان خود را از دست داده است.

او گفت که در ۱۳ ولایت افغانستان برفباری ادامه دارد و در سایر ولایت‌ها نیز شهروندان افغان شاهد بارش شدید باران هستند.

آقای حیدری افزود که به دلیل برفباری بعضی مسیرهای ارتباطی در ولایت بامیان و غور در مرکز افغانستان بسته شده و در ولایت بامیان به دلیل ریزش برفکوچ (بهمن) سرنشینان یک خودرو زیر برف گیرمانده بودند، که همه نجات داده شدند.

او افزود که برفباری از دیروز شروع شد و تاکنون ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر برف به زمین نشسته است و بارندگی در روز آینده نیز ادامه خواهد یافت.

در ولایت هرات در غرب افغانستان نیز پلیس اعلام کرده که تلاش می‌کند به افراد گیرمانده در برف و آسیب‌دیدگان از باران کمک کند.

پلیس هرات افزوده که تلاش دارد تا مسیرهای منتهی به شهر هرات را که به دلیل ریزش برف بسته شده، باز نگهدارد. از مردم نیز خواسته که حوادث مرتبط به برفباری را به پلیس اطلاع دهند.

مسئولان در گذرگاه استراتژیک سالنگ که ۹ ولایت شمالی را به کابل وصل می‌کند، نیز اعلام کرده که این مسیر بر روی خودروهای کوچک باز است.

ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها از شهروندان خواسته که برای سفر در این مسیر چین (زنجیر چرخ) به همراه داشته باشند و تمام مسایل ایمنی را رعایت کنند.

این مسیر برای فعلا بر روی لاری‌ها/کامیون‌های باربری بسته است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟