به گزارش رکنا ، فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی از دستگیری ۲ متهم که با اضافه کردن ماسه و شن نرم به گندم‌های دولتی اقدام به فروش آن به کارخانه‌های آرد بجنورد می‌کردند، خبر داد و گفت: این افراد تا کنون از این طریق ۵۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به جیب زده اند.

سردار"علیرضا مظاهری" گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر این که در یکی از سیلو‌های نگهداری گندم در شهرستان جاجرم، قبل از بارگیری گندم‌ها مقدار زیادی شن نرم به گندم‌های دولتی اضافه می‌شود، بلافاصله موضوع در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان در ابتدا اقدام به بازرسی از این سیلو‌ها کردند، افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مقدار زیادی خاک، شن و ماسه در سطح گندم‌های موجود در این سیلو‌ها مشاهده شد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه برای بررسی بیشتر موضوع، از کارشناسان اداره بهداشت محیط آن شهرستان برای حضور در سیلو‌ها دعوت شد، تصریح کرد: در بررسی بیشتر مشخص شد که اخیرا صد‌ها تن گندم از این شهرستان به مقصد کارخانه‌های آرد شهرستان بجنورد بارگیری شده که پس از تخلیه بار در مقصد، مقدار زیادی شن و ماسه نرم که در داخل گندم‌ها بوده مشاهده می‌شود.

سردار مظاهری با اشاره به اینکه با تحقیقات انجام شده و بازرسی‌های مستمر، ماموران، محلی را در محوطه پشتی سیلو‌ها که ۱۰ متر مکعب شن و ماسه نرم در آن دپو شده بود را روئیت کردند، یاد آور شد: سیلو مورد نظر با هماهنگی مقام قضائی برای انجام تحقیقات بیشتر پلمب شد.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی ادامه داد: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد که از ابتدای سال جاری ۱۱ هزار تن گندم به نرخ دولتی توسط اداره غله شهرستان جاجرم خریداری شده که جهت نگهداری و انبارداری به شخصی حقیقی طی قراردادی تحویل داده شده است.

این مقام ارشد انتظامی در استان با اشاره به اینکه تحویل گیرنده گندم ها، مکلف به تحویل همین مقدار گندم به کارخانجات آرد طی حواله‌های ارسالی بوده است، ادامه داد: در جریان این پرونده، مدیران عامل کارخانه‌های آرد در شهرستان بجنورد نیز قبل از تخلیه بار در مقصد، محموله‌ها را مورد بررسی قرار می‌دادند که بار این کامیون‌ها بطور غیر معمول بیش از ۲ الی ۳ تن سنگین‌تر از کامیون‌های مشابه به نظر می‌رسید.

وی همچنین با بیان اینکه در نمونه برداری‌های انجام شده از محموله‌های گندم ارسالی مقدار زیادی شن و ماسه نرم از داخل بار گندم کشف شده است، گفت: با بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته مشخص شد که ماسه داخل کارخانه‌های آرد با نمونه ماسه داخل سیلو مطابقت دارد.

سردار مظاهری با بیان این که با تحقیقات گسترده پلیسی مشخص شد که در هر بار کامیون بیش از ۲ الی ۳ تن شن نرم را با گندم مخلوط کرده و به کارخانه آرد در شهرستان بجنورد تحویل داده اند، خاطر نشان کرد: در این رابطه ۲ نفر دستگیر که بعد از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟