به گزارش رکنا ، رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد از شناسایی و دستگیری فردی که با همدستی یک وکیل سابق دادگستری و فردی دیگر، با ادعای اِعمال نفوذ و جعل اسناد قوه قضاییه، کلاهبرداری می‌کردند، خبر داد و گفت: این افراد ضمن ارتباط گیری با برخی از افراد که دارای پرونده در دستگاه قضایی بودند و با این ادعا که نزد مسئولان قضایی نفوذ و اعتبار دارد اقدام به اخذ وجه و کلاهبرداری می‌کرده‌اند.

او تصریح کرد: متهمان این پرونده جهت جلب اعتماد سوژه‌های خود، اقدام به جعل اسناد با امضا و مهر نموده‌اند.

این مقام قضایی از دستگیری وکیل سابق دادگستری مرتبط در این پرونده کلاهبرداری در یکی از استان‌های همجوار خبر داد و گفت: پس از دستگیری متهم اصلی، وکیل سابق دادگستری که همدست او بوده و نقش بسزایی در این کلاهبرداری‌ها داشته با صدور نیابت قضایی و از سوی ضابطین در یک استان دیگر دستگیر شد که با بررسی‌های انجام شده مشخص شد این فرد در چند استان دیگر هم پرونده داشته و تحت تعقیب است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد تصریح کرد: در این پرونده کلاهبرداری، قاضی قلابی و وکیل سابق با توجه با آشنایی نسبی با فرآیند‌های حقوقی و قضایی، اعتماد مردم را جلب می‌کرده‌اند و در این مسیر با جعل اسناد، عناوین و مهر‌های اشخاص، مردم را سرکیسه و مبالغ قابل توجهی کلاهبرداری انجام داده‌اند.

او تصریح کرد: نباید مردم فریب این گونه افراد شیاد و کلاهبردار را بخورند، چراکه حبل المتین موفقیت و حصول حق، تمسک به قانون و تبعیت از مقررات است.

فرهمندزاده گفت: همیشه کلاهبرداران خود را افراد ذی‌نفوذ جلوه می‌دهند که می‌توانند با اعمال نفوذ، در سیر قانونی پرونده تغییر ایجاد نمایند و به طور معمول برای توجیه سوژه‌های خود و جلب اعتماد آنان، مرتکب جعل و سایر اقدامات مجرمانه دیگر نیز می‌شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟