به گزارش رکنا، فرمانده مرزبانی آذربایجان‌غربی گفت: کنترل مداوم مرزبانان بر نوار مرزی و حضور دائمی آنها در حراست از کیان کشور اسلامی ثمربخش بوده و طی 48 ساعت گذشته ۲ میلیارد و ۳۸۶ میلیون ریال کالای قاچاق در مرزهای این استان کشف و ضبط شد.

سردار یحیی حسین‌خانی روز دوشنبه افزود: مرزبانان استان در این مدت مقادیر زیادی کالای قاچاق از جمله یکهزار و ۴۲۵ قوطی و بطری مشروبات الکلی، ۱۱ هزار و ۶۰۰ نخ سیگار قاچاق، ۹ هزار و ۲۰۰ یورو ارز قاچاق، ۴۵۴ عدد قطره چشمی قاچاق و ۱۱۴ شربت دارویی کشف و ضبط کردند.

وی همچنین به کشف ۵۸ راس گوسفند از قاچاقچیان اشاره کرد و اظهار داشت: در این عملیات‌ها 8 نفر قاچاقچی دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

به گزارش ایرنا طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان‌غربی حدود ۹۶۷ کیلو متر است؛ این استان از طرف شمال ۱۴۹ کیلومتر مرز آبی از طریق رودخانه ارس با جمهوری خودمختار نخجوان، از طرف شمال و مغرب ۵۶۶ کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب ۲۵۲ کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد و ۱۵۰ کیلومتر آن در شهرستان ارومیه واقع است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟