به گزارش رکنا، سردار عباسعلی محمدیان گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان البرز با انجام اقدامات پلیسی از فعالیت باند قاچاق گوشی های تلفن همراه مطلع شدند.

وی افزود: در بررسی های تکمیلی ماموران، محرز شد که اعضای باند قاچاق گوشی های تلفن همراه با استفاده از اطلاعات و مشخصات هویتی و گذرنامه افرادی که در زمان اربعین حسینی (ع) به سفر عتبات عالیات اعزام شده بودند، اقدام به واردات گوشی های قاچاق و سپس رجیستری آن ها کرده اند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: با توجه به حساسیت موضوع، ماموران بلافاصله وارد عمل شده و سردسته باندی را که به صورت گسترده اقدام به وارد کردن گوشی های قاچاق کرده بود را در تهران شناسایی و با دریافت نیابت قضائی به مغازه موبایل فروشی نامبرده اعزام، و در یک اقدام غافلگیرانه موفق به دستگیری وی شدند.

سردار محمدیان بیان کرد: در بازرسی از مغازه موبایل فروشی، تعداد ۶۰ دستگاه گوشی تلفن همراه، کشف و در این رابطه سه نفر دستگیر شدند.

وی با بیان این که طبق نظر کارشناسان، ارزش تقریبی این محموله قاچاق ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: اقدامات تکمیلی برای شناسایی شرکت های وارد کننده گوشی های قاچاق و همچنین شناسایی افرادی که اقدام به فعال کردن گوشی ها ی قاچاق کرده اند در حال انجام است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟