به گزارش رکنا ، سید امین نجات، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود گفت: یک بهله عقاب شاهی نابالغ که توسط نیرو‌های طرح حفاظت جنگل به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل داده شده بود، پس از تیمار و اطمینان از سلامت جسمانی در زیستگاه طبیعی رهاسازی شد.

او با اینکه این پرنده در بسیاری از مناطق منقرض شده یا در خطر انقراض است، افزود: به همین جهت در فهرست گونه‌های آسیب‌پذیر آی‌یوسی‌ان قرار گرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود ضمن قدردانی از دوستداران و حامیان حیات وحش، حفاظت از محیط زیست را وظیفه‌ای عمومی عنوان کرد و اظهار داشت: همه افراد می‌بایست با حساسیت خود در حفظ تنوع زیستی شهرستان مشارکت داشته باشند.

نجات با اشاره به اینکه عقاب شاهی شباهت زیادی به عقاب طلایی دارد، گفت: این پرنده را با منقار بلندتر، بال‌های صاف‌تر در حین پرواز، لکه‌های سفید روی شانه و بال و شانه روشن‌تر و رنگارنگ‌تر و رنگ تیره‌تر در بقیه قسمت‌های بدن می‌توان از عقاب طلایی تشخیص داد.

او تصریح کرد: زیستگاه مورد علاقه این عقاب دشت‌های باز با کمی درخت است و برخلاف بسیاری از عقاب‌های دیگر در کوهستان‌ها، جنگل‌های وسیع یا استپ‌های بدون درخت زندگی نمی‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟