به گزارش رکنا ، کارشناس تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان البرز به شهروندان هشدار داد: افراد با طراحی و ارسال بدافزار‌هایی برای کاربران از طریق پیام‌های چند رسانه‌ای کاربران را ترغیب به بازدید از لینکی خاص می‌کنند که سعی بر سرقت اطلاعات دارند.

وی ادامه داد: افراد با طراحی و ارسال بدافزار‌هایی برای کاربران از طریق پیام‌های چند رسانه‌ای کاربران را ترغیب به بازدید از لینکی خاص می‌کند که سعی بر سرقت اطلاعات دارند.

این کارشناس پلیس فتا ادامه داد: به لینک‌های ارسالی در نامه‌های الکترونیکی و پیام‌های کوتاه ناخواسته توجه نکنید. این احتمال وجود خواهد داشت که آن‌ها شما را به یک وب‌سایت مخرب و غیر معتبر جهت ارسال ویروس و بدافزار هدایت کنند.

وی در ادامه با اشاره به نکات امنیتی گفت: از امکانات امنیتی موجود در دستگاه خود به خوبی استفاده نمایید و تنظیمات امنیتی و نصب آنتی ویروس مناسب را به صورت کامل انجام دهید.

این کارشناس سایبری تصریح کرد: رمزگذاری دستگاه خود را طبق استاندارد‌های موجود (انتخاب رمزی پیچیده و غیر قابل حدس که ترکیبی از حروف، کارکتر، رقم و عدد باش، تغییر رمز عبور به صورت دوره‌ای و.) انجام دهید.

وی ادامه داد: ردیابی و مدیریت از راه دور را فعال کنید. از این طریق شما می‌توانید مدیریت گوشی خود را از راه دور کنترل نمائید این قابلیت می‌تواند در سرقت‌های فیزیکی گوشی تلفن همراه بسیار کارآمد باشد.

کارشناس تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا استان البرز افزود: استفاده ازامکاناتی نظیر Wi-Fi و Bluetooth و... را محدود کنید؛ و زمانی که نیازی نیست آن را خاموش نمایید.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟