به گزارش رکنا ، فرمانده انتظامی استان مرکزی از انهدام باند سارقان حرفه‌ای منزل در عملیات کارآگاهان پلیس استان مرکزی خبر داد و گفت: سرکرده این باند به سرقت ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اشیاء قیمتی در ۲۷ مرحله سرقت اعتراف کرد.

سرهنگ"حسن مفخمی شهرستانی" گفت: در چند ماهه اخیر با اعلام گزارش‌های متعددی از سرقت منازل در مناطق مختلف شهر اراک، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در انجام تحقیقاتی نامحسوس و اقدامات تخصصی صورت گرفته پلیس از شیوه و شگرد سارقان، سرانجام سرنخ‌هایی از اعضای یک باند حرفه‌ای سارقان که در یکی از استان‌های همجوار سکونت داشتند در این سرقت‌ها به دست آمد و مشخص شد که اعضای این باند، دارای سوابق متعدد کیفری هستند و با خودرو‌های سرقتی به شهر اراک تردد دارند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه سرکرده این باند تحت تعقیب پلیس در ۳ استان کشور بود، اضافه کرد: سرانجام محل اختفای این فرد به دست آمد و مأموران انتظامی با همکاری پلیس محل سکونت این فرد، موفق شدند متهم اصلی این پرونده را در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر کنند.

سرهنگ مفخمی شهرستانی اضافه کرد: در مراحل تحقیقات پلیس، فرد دستگیرشده با توجه به اسناد و مدارک به‌دست‌آمده، به ۲۷ فقره سرقت منزل به ارزش ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال با همکاری ۲ نفر دیگر از دوستانش اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به پیگیری پلیس در دستگیری دیگر همدستان این فرد گفت: در بررسی‌های کارآگاهان پلیس آگاهی در صحنه‌های سرقت، یکی از مهم‌ترین بستر‌های ایجادشده برای اعضای این باند، بی توجهی شهروندان به توصیه‌ها و هشدار‌های پیشگیرانه پلیس بوده است.

وی با تأکید بر تداوم طرح‌های قاطعانه پلیس در برخورد با سارقان خاطرنشان کرد: شهروندان در هر ساعت از شبانه‌روز در صورت رویت هرگونه موارد مشکوک، موضوع را برای بررسی از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟