به گزارش رکنا، مسعود آقازیارتی اظهار کرد: با بروز آتش‌سوزی در یک انبار علوفه در روستای محمدیه، مالک آن طی تماس با سامانه 125 از سازمان آتش‌نشانی درخواست کمک کرد که بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی اراک آتش‌نشانان ایستگاه‌های 2، 4 و 11 را به ترتیب از کوی صنعتی، میدان فراهان و کوی الغدیر در ساعت 15:16 روز یکشنبه 28 مهرماه به محل حادثه اعزام کرد.

وی افزود: در محل حادثه یک سوله مسقف مملو از علوفه کاه مشاهده می‌شد که بر اثر حرارت ناشی از عملیات اجرای ایزوگام بر روی بام آن، یونولیت‌های موجود در سقف کاذب سوله ذوب شده و با ریزش بر روی علوفه‌ها موجب بروز آتش‌سوزی شده بود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک با اشاره به اینکه در مجاورت این سوله، انبار دیگری نیز وجود داشت افزود: آتش‌نشانان با رسیدن به محل حادثه، خود را به تجهیزات حفاظت فردی مجهز کرده و به تقسیم شدن به چند گروه، با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی آتش‌نشانی مشغول مهار و خاموش‌سازی آتش شدند.

آقازیارتی ادامه داد: با توجه به گستردگی حریق، از یک دستگاه تراکتور نیز جهت جابجایی علوفه‌ها و تسهیل در روند خاموش‌سازی استفاده شد.

وی با اعلام اینکه این حادثه خسارت‌های مالی زیادی در پی داشت، تصریح کرد: پس از نزدیک به سه ساعت تلاش نفس‌گیر آتش‌نشانان، این آتش‌سوزی مهار و خاموش شد و از سرایت آتش به انبار علوفه مجاور آن و نیز محل نگهداری تعدادی گاو شیرده جلوگیری به عمل آمد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک با اعلام اینکه در این حادثه به هیچ‌کس صدمه‌ای نرسید، در پایان خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان پس از مهار شعله‌های آتش و اطمینان از خاموش شدن آن، محل حادثه را به مالک آن تحویل داده و به ایستگاه‌های خود بازگشتند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟