به گزارش رکنا ، مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین تنبیه بدنی با هر نوع توجیهی در مدارس استان را ممنوع دانست و گفت: تحت هیچ شرایطی نباید در مدارس تنبیه بدنی صورت گیرد.

خیرالله رحمانی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: طبق تاکید آیین‌نامه و دستورالعمل‌های اجرایی مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش، به مدارس استان قزوین اعلام کردیم که تنبیه بدنی با هر نوع توجیهی در مدارس ممنوع است و تحت هیچ شرایطی نباید در مدارس تنبیه بدنی صورت گیرد.

وی افزود: فرهنگیان استان قزوین توانمندی لازم برای اداره کلاس‌ها و مدیریت دانش‌آموزان را دارند و به گونه‌ای عمل خواهند کرد که نیازی به تنبیه بدنی دانش‌آموزان نباشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین به وجود حدود 16 هزار فرهنگی در این استان اشاره و ادامه داد: این احتمال وجود دارد که یک اتفاق غیرمنتظره و غیرعمد در مدارس رخ دهد که رسانه‌ها نباید به بزرگنمایی این مهم بپردازند و این موضوع را به عملکرد تمام معلمان تعمیم دهند.

رحمانی خاطرنشان کرد: غالب فرهنگیان استان قزوین، فرهنگیانی هستند که تمام وجود خود را فدای دانش‌آموزان کرده‌اند تا آنان را به جایگاهی برسانند.

وی بیان کرد: به عنوان نمونه می‌توان به معلمی اشاره کرد که در یکی از مناطق استان قزوین، با لب‌هایش خط بریل را با دانش‌آموز کار می‌کند.

این مسئول افزود: با هرگونه تنبیه بدنی دانش‌آموزان که موجب ایجاد رخ دادن اتفاق غیرعمدی شود، حتما برخورد می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟