به گزارش رکنا، پیرحسین کولیوند، رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین به آمار مصدومان زائران اربعین مصدوم و بیمار اعزامی از کشور عراق به پایانه های مرزی ایران تا صبح روز ۲۷ مهر ۹۷ اظهار کرد: در مجموع ۴۴۹ زائر اربعین حسینی از کشور عراق به پایانه‌های مرزی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه اعزام شده‌اند که از این تعداد ۳۳۱ نفر به مرز مهران، ۱۳۶ نفر به مرز شلمچه، ۱۷ نفر به مرز چذابه و ۱۵ نفر به مرز خسروی انتقال پیدا کردند.

مرز مهران؛ بیشتر آمار زائران اربعین مصدوم و بیمار اعزامی

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین ادامه داد: تاکنون از ۳۳۱ زائر مصدوم یا بیمار پذیرش شده در مرز مهران ۲۱۲ نفر به مرکز درمانی مبدا زائر منتقل شدند و پس از اقدامات درمانی ۴۱ درمان و ترخیص و ۷۸ نفر بستری شده‌اند.

کولیوند ادامه داد: در مرز شلمچه ۱۳۶ زائر مصدوم یا بیمار پذیرش شده است که از این تعداد ۱۳ نفر بستری، ۳۵ نفر به مرکز درمانی شهر مبدا زائر منتقل و ۸۸ نفر درمان و ترخیص شده‌اند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین اظهار کرد: در مرز چذابه ۱۷ زائر مصدوم یا بیمار پذیرش شده است که از این تعداد ۱۰ نفر بستری و ۷ نفر درمان و ترخیص شده‌اند همچنین تاکنون از ۱۵ زائر مصدوم یا بیمار پذیرش شده در مرز خسروی ۱۰ نفر درمان و ترخیص و ۵ نفر بستری شده‌اند.

کولیوند اظهار کرد: افزون بر این‌ها ۱۲۹ نفر با بیمارستان هوایی از ایلام و ۳۲ نفر از آبادان به مراکز درمانی اعزام شده اند.

۸۶ ماموریت بالگرد اورژانس برای انتقال زائران

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به آمار ماموریت‌های بالگرد‌های اورژانس مستقر در مرز‌ها برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی گفت: ۸۶ مورد اعزام بالگرد برای انتقال بیماران و مصدومان شرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی داشتیم که از این تعداد ۹۰ نفر دچار حوادث ترافیکی شده بودند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟