به گزارش رکنا،دستکم چهار نفر امروز (سه شنبه) در حادثه انفجار در یک کارخانه مواد شیمیایی در منطقه خودمختار «گوانگژی ژوانگ» واقع در جنوب چین جان خود را از دست دادند و 6 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، وضعیت جسمانی دو نفر از زخمی‌های این حادثه در شهر «یولین» وخیم اعلام شده است.

هنوز علت انفجار مشخص نیست اما کلیپ‌های ویدئویی که از این حادثه منتشر شده است، میزان تخریب را نشان می‌دهد به طوریکه چیزی جز بدنه این تأسیسات باقی نمانده است.

آنطور که منابع محلی گزارش کرده‌اند، عملیات نجات در دست اقدام است و تیم نجات در جستجوی بازماندگان این حادثه انفجار هستند.

فروردین سال جاری نیز آتش‌سوزی و انفجار مهیبی در کارخانه تولید مواد شیمیایی در شهر «یان‌چنگ» واقع در شرق چین به کشته شدن ۴۷ نفر و زخمی شدن ۶۴۰ نفر دیگر منجر شد.

در آن حادثه، شدت انفجار به حدی بوده است که باعث ایجاد زمین‌لرزه کوچک در استان «جیانگ‌سو» شد و خبرگزاری شینهوا نیز علت انفجار را آتش‌سوزی در کاخانه تولید آفت‌کش گزارش کرد.

وقوع چنین حوادثی در چین رایج است به طوریکه در سال ۲۰۱۵، ۱۶۵ نفر در پی وقوع چند انفجار در یک انبار دپوی مواد شیمیایی در استان «تیان‌جین» در شمال این کشور کشته شدند. در ماه نوامبر نیز سلسله انفجارها در هنگام تحویل محموله سوخت به یک کارخانه تولید مواد شیمایی ۲۳ کشته بر جای گذاشت.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟