به گزارش رکنا، حمله یک فرد مسلح به چاقو به مرکز خریدی در شهر «منچستر» چند زخمی برجای گذاشت. برخی منابع تعداد مجروحان را چهار نفر ذکر کرده‌اند.

به نوشته روزنامه «منچستر ایونینگ نیوز»،‌ در پی حمله مردی مسلح به سلاح سرد به مرکز خرید «آرندیل» منچستر، نیروهای پلیس این محل را تخلیه کردند.

مقامات ارشد پلیس منچستر تأیید کردند که این مرد چند نفر را با ضربات چاقو مجروح کرده است. خدمات اورژانس نیز گفته‌اند چهار نفر در این حمله زخمی شده‌اند.

با این حال هنوز مشخص نیست آیا این حمله، کشته‌ای نیز در پی داشته است یا خیر.

ویدئوهای منتشر شده از محوطه بیرونی این فروشگاه نشان می‌دهد که نیروهای پلیس با استفاده از شوکر برقی یک مرد را دستگیر کرده‌اند.

پیش‌تر یکی از یکی از مقامات ارشد پلیس بریتانیا با ابراز نگرانی از افزایش جرایم خشونت‌بار در این کشور هشدار داده بود در حالت «شرایط اضطراری ملی به‌سر می‌بریم».

آمار و ارقام نشان می‌دهد در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، ۵۵ چاقوکشی‌ منجر به قتل در لندن رخ داده که معادل یک پنجم آمار کل قتل با سلاح سرد در این کشور است.

طبق آمار منتشر شده توسط وزارت کشور انگلیس، در سال منتهی به مارس ۲۰۱۸، ۲۸۵ مورد قتل با استفاده از چاقو یا اشیاء تیز ثبت شده است. این آمار در سال‌های ۲۰۱۶-۲۰۱۷، از ۲۱۲ مورد به بیشترین تعداد از زمان گردآوری این داده‌ها در سال ۱۹۴۶ رسیده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟