به گزارش رکنا ، موسی غلامزاده گفت: با توجه به گزارش‌های دریافتی از همیاران محیط زیست مبنی بر حضور یک صیاد غیرمجاز پرندگان شکاری با ارزش و کمیاب (بالابان و شاهین) در منطقه تخته گلداد سرخس، مأموران یگان حفاظت محیط زیست بعد از انجام کارهای اطلاعاتی و اطمینان از صحت گزارش، عازم منطقه‌ شدند.

رئیس اداره محیط زیست سرخس با بیان اینکه همه ساله شکارچیان متخلف در این فصل از سایر نقاط کشور در این منطقه حضور پیدا می‌کنند، افزود: مأموران فرد متخلف را هنگام خروج از منطقه دستگیر کردند که از نام برده یک بهله دلیجه، یک قطعه کبوتر اهلی، یک قطعه یا کریم کشف و ضبط کردند.

وی یاد آور شد: با اعتراف متخلف به رو‌ش صید پرندگان شکاری از طریق کوخت (چاله صید پرندگان شکاری) و دام‌گذاری تور، مأموران را به محل کوخت هدایت که در محل تعداد دو رشته تور و طناب و سایر ادوات صید کشف شد.

غلام زاده اضافه کرد: متخلف طبق دستور قضایی روانه بازداشتگاه شد و به استناد تبصره دو ماده 13 قانون شکار و صید علاوه به محکومیت به جزای نقدی از شصت میلیون ریال تا یکصد میلیون به حداکثر مجازات حبس از 91 روز تا سه سال محکوم می‌شود.

رئیس اداره محیط زیست سرخس خاطر نشان کرد: با توجه به نقش اکولوژیکی پرندگان شکاری در هرم زنجیره غذایی و نقش بیولوژیکی در کنترل جوندگان، شکار و صید یا مرگ اینگونه پرندگان می‌تواند خسارت جبران ناپذیری به طبیعت منطقه و کشور وارد کند بنابراین از تمامی شهروندان خواهشمندیم طبق اصل پنجاه قانون اساسی هر گونه تخلف شکار و صید را به اداره حفاظت محیط زیست گزارش دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟