به گزارش رکنا ، سرگرد "حسن الهی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر بیان داشت: از مدت یک ماه اخیر تعدادی گزارش مبنی بر سرقت حصارهای فلزی اطراف اراضی ملی به این کلانتری واصل می شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شدت گرفتن این سرقت ها، تعداد گشت زنی های هدفمند افزایش تا اینکه عصر روز گذشته ماموران انتظامی هنگام گشت زنی یک موتور سوار و وانت سوار را که در مناطق احتمالی سرقت حضور داشتند، مشاهده کردند.

سرگرد الهی با اشاره به اینکه ماموران مدتی هر 2 متهم را تحت مراقبت قرار دادند، بیان داشت: در عملیات پلیسی هر 2 متهم دستگیر و به همراه وسایل نقلیه توقیفی به کلانتری منتقل شدند.

این مقام انتظامی افزود: هر 2 متهم در کلانتری به سرقت های سریالی اعتراف و اقرار کردند که در یک ماه اخیر به تدریخ حصار های ملی را سرقت کردند.

کلانتر محله لواسانات در خصوص اظهارات متهمان توضیح داد: متهمان اظهار داشتند که درابتدا فرد موتورسوار محل های خلوت و مناسب را برای سرقت شناسایی و در ادامه متهم وانت سوار با قیچی آهن بر مشغول بریدن سیم ها و پایه های فلزی حصارها می کرده است.

وی افزود: با تکمیل پرونده هر 2 متهم که ۳۲ و ۳۶ ساله هستند به مقام قضائی معرفی شدند.

رئیس کلانتری 166 لواسانات اضافه کرد: خوشبختانه در تحقیقات پلیسی مقدار زیادی از این حصارها کشف شده است.

گفتنی است که به گفته مقامی آگاه، چند سال پیش این حصارهای فلزی با بودجه ۲۵۰ میلیون تومانی به دور اراضی ملی کشیده شد و هم اکنون این حصارها که بخش قابل توجهی از آنها سرقت شده است ۷۵۰ میلیون تومان ارزش دارد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟