به گزارش رکنا، براساس گزارش‌های دریافتی تاکنون، ۵۲ مورد تیراندازی در ۲۴ ساعت گذشته در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آن‌ها دست کم ۱۵ نفر کشته و ۲۸ نفر زخمی شده اند.

در یکی از تیراندازی‌های گزارش شده در شهر اورنج برگ در ایالت کارولینای جنوبی دو نفر زخمی شدند. پلیس اعلام کرد این دو نفر بر اثر کمانه کردن گلوله در محوطه یک دبیرستان زخمی شده اند، اما پلیس از شاهدان عینی خواسته تا اطلاعات شان را در این باره با نیرو‌های پلیس درمیان بگذارند. تیراندازی در لینوود در ایالت کالیفرنیا نیز یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت. سخنگوی پلیس لس آنجلس اعلام کرد این سه نفر قصد داشتند یک مامور پلیس را که در شیفت کاری نبود بدزدند که وی به سوی آن‌ها شلیک کرد.

در حادثه‌ای در شهر فلینت در ایالت میشیگان نیز سه نفر کشته شدند. در سرقت مسلحانه‌ای در شهر شروپورت در ایالت لوئیزیانا دو نفر زخمی شدند. دو نوجوان ۱۴ و ۱۵ ساله نیز در تیراندازی در فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا زخمی شدند. در تیراندازی مقابل یک مرکز خدمات درمانی در گینزویل در ایالت جورجیا سه نفر زخمی شدند. ۲۰ مورد از تیراندازی‌های در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارش‌های روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت پنجشنبه تا جمعه و تلفات آن‌ها را در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس ۹۶ مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، ۳۲ نفر کشته و ۵۶ نفر زخمی شده اند. ۲۹ مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس طبق گزارش‌های منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، ۱۴۸ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آن‌ها ۴۷ نفر کشته و ۸۴ نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش‌های تیراندازی‌ها در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می‌شود، آمار نهایی تیراندازی‌های بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز یکشنبه منتشر می‌شود.

بر این اساس طی یک هفته اخیر (۲۳ تا ۳۰ شهریور)، ۱۰۵۰ مورد تیراندازی در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا به ثبت رسیده است که در نتیجه آن‌ها ۳۰۱ نفر کشته و ۵۰۴ نفر زخمی شدند. ۱۰

تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر ۱۱ سال و ۵۵ نفر نوجوانان کمتر از ۱۷ سال بودند. ۷ مورد تیراندازی به گروهی از مردم (تیراندازی به جمع) تا به الان، ۲۹ مورد حمله به منازل و ۲۱ مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و ۹۶ مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است. همچنین ۶ نیروی پلیس در حوادث مسلحانه در آمریکا کشته یا زخمی شده و ۴۱ عامل تیراندازی یا مظنون تحت پیگرد نیز به دست نیرو‌های پلیس کشته شده اند.

به گزارش مرکز ثبت خشونت‌های مسلحانه در آمریکا، ۴۰ هزار و ۷۲۵ مورد تیراندازی از ابتدای سال ۲۰۱۹ در شهر‌ها و ایالت‌های مختلف آمریکا به ثبت رسیده است که در نتیجه آن‌ها ۱۰ هزار و ۷۹۱ نفر کشته و ۲۱ هزار و ۴۰۷ نفر زخمی شدند. ۵۰۳ تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر ۱۱ سال و ۲۲۳۱ نفر نوجوانان کمتر از ۱۷ سال بودند. ۳۰۴ مورد تیراندازی به گروهی از مردم (تیراندازی به جمع) تا به الان، ۱۲۶۴ مورد حمله به منازل و ۱۰۹۲ مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و ۱۲۳۱ مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است. همچنین ۲۲۵ نیروی پلیس در حوادث مسلحانه در آمریکا کشته یا زخمی شده و ۱۴۵۲ عامل تیراندازی یا مظنون تحت پیگرد نیز به دست نیرو‌های پلیس کشته شده اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟