به گزارش رکنا ، مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان گفت: آتش سوزی محوطه کناری کارخانه تولید رنگ در شهرک صنعتی مهار و از گسترش آن جلوگیری شد.

علی نجفی زاده با اعلام این خبر افزود:ساعت ۱۶:۱۷ بعد از ظهر دیروز خبر آتش سوزی به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی زاهدان اطلاع رسانی شد، که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های ۵،۶،۲ و ایستگاه شهرک صنعتی به محل حادثه واقع در شهرک صنعتی، اعزام شدند.

نجفی زاده افزود: بنا به درخواست کمک فوری ایستگاه شهرک صنعتی از سامانه ۱۲۵ آتش نشانی زاهدان بلافاصله ایستگاه آتش نشانی شماره ۶ به محل حادثه اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زاهدان با اعلام اینکه محل آتش سوزی در محدوده عملیاتی شهرک صنعتی واقع در جاده میرجاوه قرار داشت گفت: هنگامی که آتش نشانان به محل حادثه رسیدند وسعت و گستردگی این آتش سوزی به حدی بود که آتش نشانان بلافاصله در خواست نیروی پشتیبان از ستاد فرماندهی نمودند.

نجفی زاده در مورد مشخصات محل آتش سوزی اظهار داشت: محل حادثه محوطه کنار کارخانه رنگ بوده که با استفاده از پالت‌های چوبی و بشکه‌های حاوی مقادیری تینر دیواره ایجاد نموده و آتش در حال سرایت به کارخانه رنگ دارای مخازن مواد شیمیایی تولید رنگ بود.

او تصریح کرد: با توجه به گستردگی شعله‌های آتش و انفجار‌های متعدد و پی در پی بشکه‌های حاوی مقادیر تینر، محل حادثه به جهنمی سوزان تبدیل شده بود.

این مسئول با اشاره حجم و حرارت این آتش سوزی مهیب بیان نمود:خوشبختانه با تلاش‌های ۱۳آتش نشان حریق تحت کنترل قرار گرفته و مانع از سرایت آتش به کارخانه مجاور گردید و حریق در ساعت ۱۸:۰۷ بعد از ظهر امروز اطفا گردید.

علت این حادثه توسط کارشناسان سازمان آتش نشانی در دست بررسی قرار گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟