به گزارش رکنا،  آیت قیصری صبح امروز به همراه نماینده مدیرکل منابع طبیعی جنوب استان کرمان در حاشیه بازدید میدانی از مناطقی که طی چند روز گذشته دچار آتش‌سوزی شده بود، اظهار داشت: پس از این حادثه گزارش اولیه از سوی منابع طبیعی به دادگاه ساردوئیه تقدیم و با توجه به اهمیت موضوع، بلافاصله دستورات قضائی لازم برای رسیدگی به موضوع صادر شد.

رئیس دادگاه عمومی بخش ساردوئیه از تشکیل پرونده قضائی در این رابطه خبر داد و عنوان کرد: دستور تحقیقات تکمیلی به فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی جنوب استان کرمان صادر و در این رابطه تعدادی از عاملان آتش‌سوزی به دادگاه احضار شده‌اند.

وی در پاسخ به عمدی و یا غیرعمدی بودن این آتش‌سوزی اظهار کرد: تحقیقات لازم در این خصوص در حال انجام است و پس از تحقیقات تکمیلی نتیجه به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

قیصری با اشاره به اینکه متاسفانه در این آتش‌سوزی حجم وسیعی از پوشش گیاهی منطقه متعلق به منابع طبیعی و تعداد زیادی درخت گردو متعلق به اشخاص نابود شده است، افزود: تحقیقات اولیه بیانگر این مطلب است که شروع آتش‌سوزی از داخل زمین‌های کشاورزی متعلق به مردم بومی منطقه بوده که در نهایت آتش‌سوزی به اراضی ملی و منابع طبیعی سرایت کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟