به گزارش رکنا، براساس گزارشهای دریافتی تاکنون، 65 مورد تیراندازی در 24 ساعت گذشته در ایالت های مختلف آمریکا رخ داده است که بر اثر آنها دست کم 14 نفر کشته و 50 نفر زخمی شده اند.

به گزارش مرکز ثبت آمار خشونت های مسلحانه در آمریکا، در یکی از تیراندازی های گزارش شده در شهرکاوینگتون در ایالت کنتاکی دو نفر از جمله یک نوجوان 16 ساله زخمی شدند. در حادثه ای در شهر ایندیاناپلیس در ایالت ایندیانا یک خواهر و برادر 15 و 16 ساله کشته شدند. هنوز مشخص نیست چه کسی این دو نوجوان را به قتل رسانده است ، تحقیقات پلیس ادامه دارد.

در حادثه دیگری در شهر چسترفیلد در ایالت کارولینای جنوبی نیز دو نفر زخمی شدند. تیراندازی در شهر ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا نیز سه زخمی برجای گذاشت. پلیس اعلام کرد سه قربانی هم اتاقی بوده اند. در تیراندازی در دبیرستانی در شهر سنت لوئیس در ایالت میسوری یک نفر کشته شد و سه نفر دیگر زخمی شدند.

در درگیری بین گروههای تبهکار در شهر هیوستون در ایالت تگزاس نیز سه نفر کشته و دو نفر زخمی شدند. تیراندازی در باشگاه شبانه ای در شهر ممفیس در ایالت تنسی نیز دو زخمی برجای گذاشت. دو نفر نیز در تیراندازی در شهر برونکس در ایالت نیویورک زخمی شدند. در حمله به خانه ای در شهر "ریورهد" در ایالت نیویورک نیز سه نفر زخمی شدند.

درگیری مسلحانه در آمریکا

17 مورد از تیراندازی های گزارش شده در شبانه روز گذشته هیچ قربانی (زخمی یا کشته) در پی نداشت.

مرکز ثبت خشونت های مسلحانه در آمریکا همچنین در ادامه گزارشهای روزانه خود، آمار نهایی موارد تیراندازی بیست و چهار ساعت پنجشنبه تا جمعه و تلفات آنها را در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا اعلام کرد، بر این اساس 123 مورد تیراندازی در این مدت رخ داده که بر اثر آنها، 45 نفر کشته و 78 نفر زخمی شده اند. 32 مورد از این حوادث در این مدت قربانی (کشته یا زخمی) نداشته است.

بر این اساس طبق گزارشهای منتشر شده، در چهل و هشت ساعت گذشته، 188 مورد تیراندازی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آنها 59 نفر کشته و 128 نفر زخمی شده اند.

با توجه به اینکه گزارش های تیراندازی ها در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا معمولا چهل و هشت ساعت پس از وقوع کامل می شود، آمار نهایی تیراندازی های بیست و چهار ساعت جمعه تا شنبه (شبانه روز گذشته) نیز روز یکشنبه منتشر می شود.

بر این اساس طی یک هفته اخیر (26 مرداد تا 2 شهریور)، 1133 مورد تیراندازی در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا گزارش شده است که در نتیجه آنها 292 نفر کشته و 598 نفر زخمی شدند. 10 تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر 11 سال و 63 نفر نوجوانان کمتر از 17 سال بودند. 6 مورد تیراندازی به گروهی از مردم (تیراندازی به جمع) تا به الان، 32 مورد حمله به منازل و 30 مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و 42 مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است. همچنین 5 نیروی پلیس در حوادث مسلحانه در آمریکا کشته یا زخمی شده و 35 عامل تیراندازی یا مظنون تحت پیگرد نیز به دست نیروهای پلیس کشته شده اند.

به گزارش مرکز ثبت خشونتهای مسلحانه در آمریکا، 36 هزار و 326 مورد تیراندازی از ابتدای سال 2019 در شهرها و ایالت های مختلف آمریکا به ثبت رسیده است که در نتیجه آنها 9568 نفر کشته و 19 هزار و 80 نفر زخمی شدند.

434 تن از قربانیان (کشته یا زخمی) این حوادث کودکان زیر 11 سال و 1988 نفر نوجوانان کمتر از 17 سال بودند. 267 مورد تیراندازی به گروهی از مردم (تیراندازی به جمع) تا به الان، 1140 مورد حمله به منازل و 977 مورد تیراندازی به منظور دفاع از خود و 1048 مورد تیراندازی غیرعمدی ثبت شده است.

همچنین 206 نیروی پلیس در حوادث مسلحانه در آمریکا کشته یا زخمی شده و 1309 عامل تیراندازی یا مظنون تحت پیگرد نیز به دست نیروهای پلیس کشته شده اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟